Strona główna -> RAMOL -> SIATKÓWKA
         IMIENINY:
 2 Sołecki Turniej Siatkówki Plażowej2021-08-07  

Jako że uczestnicy ubiegłorocznych zmagań pod siatką rozwieszoną nad stadionowymi piaskami domagali się kolejnego Turnieju i drugiego boiska, to prośba ich została spełniona i siatkarze znów mieli okazję do sympatycznej sportowej rywalizacji.

Krótko przed tegorocznym Turniejem organizatorzy - Rada Sołecka wsi Mochy zadbali, by powstało drugie boisko do siatkówki plażowej, tak więc w tym roku siatkarze mogli pojawiać się na boisku o wiele częściej. 

Także w tym roku do zmagań przystąpiło 8 drużyn, ale były to ekipy głównie przyjezdne, chociaż z mieszkańcami naszej wsi często bardzo związane lub zaprzyjaźnione, a Turniej zyskał tym samym rangę zawodów OPEN.

W tym roku czteroosobowe drużyny zmagały się w meczach granych aż do 21 pkt, a że poziom był często bardzo wyrównany, to mecze przedłużały się o trzeciego seta. Najpierw w pojedynkach grupowych, a potem w fazie finałowej. Ostatecznie graliśmy praktycznie do zmroku. Na szczęście pogoda znów była idealna do takich zmagań, a atmosfera rywalizacji fantastyczna, więc nikt nie marudził na zmęczenie, chociaż nie wszyscy ten wysiłek wytrzymali.

Ostatecznie 1 miejsce zajęła drużyna z Perkowa, która triumfowała także w ubiegłym roku. 2 Miejsce wywalczyła drużyna z Błotnicy, a trzecie ekipa "Stajnia Głodno", w której szeregach byli także ubiegłoroczni finaliści. Trzeba jednak zaznaczyć, że kto wie, czy nie triumfowałaby druga drużyna z Perkowa, która jednak została zdekompletowana w połowie Turnieju - po 2 zwycięstwach grupowych.

W meczu o 5 miejsce drużyna "Optymiści" Lipno pokonała 'Rodzinę Kubiaków", a ekipy miejscowych strażaków z OSP i reprezentująca organizatorów "Banda Łysego" postanowiła nie zmagać się o miejsce 7.

FOTO GALERIA

także na sołeckim Fejsie

Na nagrodę zasłużyli wszyscy, ale w sporcie tak już jest, że otrzymują je najlepsi. Tak więc medale, pamiątkowe kubki i gadżety - ufundowane przez Urząd Gminy w Przemęcie i Radę Sołecką w Mochach trafiły z rąk sołtysa - Bogusława Tomiaka do zawodników z miejsc na podium. Ale przyjemność i satysfakcję z czystej sportowej rywalizacji mieli wszyscy.

Żałujemy jedynie, że tak mało kibiców postanowiło obejrzeć sportowe zmagania pozbawione fauli, złośliwości i wulgarności. Za to bogate w postawę fair play, humor i szacunek dla przeciwników.

W imieniu organizatorów dziekujemy właśnie za to zawodnikom i sędziemu głównemu - Szymonowi Koziołkowi, którego wysiłek i wytrwałość dorównywała siatkarzom. 

Na koniec i w tym roku należy coś obiecać, więc obiecujemy, że na nasze siatkarskie boiska znów zaprosimy sportowców amatorów oraz, że zadbamy, by Turniej był jednak trochę krótszy.

WYNIKI:

ELIMINACJE
GRUPA A
GRUPA B
1 OPTYMIŚCI Lipno 1 PERKOWO
2 OSP Mochy 2 BANDA Łysego
3 ASNET Perkowo 3 RODZINA Kubiak
4 STAJNIA Głodno 4 BŁOTNICA
KOLEJNOŚĆ GIER - eliminacje grupowe
GRUPA A - boisko nr 1 GRUPA B - boisko nr 2
1 OPTYMIŚCI Lipno : OSP Mochy 2 - 0 7 PERKOWO : BANDA Łysego 2 - 0
2 ASNET Perkowo : STAJNIA Głodno 2 - 1 8 RODZINA Kubiak : BŁOTNICA 0 - 2
3 OPTYMIŚCI Lipno : ASNET Perkowo 1 - 2 9 PERKOWO : RODZINA Kubiak 2 - 0
4 OSP Mochy : STAJNIA Głodno 0 - 2 10 BANDA Łysego : BŁOTNICA 0 - 2
5 OPTYMIŚCI Lipno : STAJNIA Głodno 1 - 2 11 PERKOWO : BŁOTNICA 2 - 0
6 OSP Mochy : ASNET Perkowo 2 - 1 12 BANDA Łysego : RODZINA Kubiak 1 - 2
KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ - eliminacje
GRUPA A GRUPA B
1 STAJNIA Głodno awans do półfinału 1 PERKOWO awans do półfinału
2 ASNET Perkowo 2 BŁOTNICA
3 OPTYMIŚCI Lipno mecz o 5 miejsce 3 RODZINA Kubiak mecz o 5 miejsce
4 OSP Mochy 7 miejsce 4 BANDA Łysego 7 miejsce
PÓŁFINAŁY wyniki
13 1 1A STAJNIA Głodno : 2B BŁOTNICA 1 - 2
14 2 2A ASNET Perkowo : 1B PERKOWO 0 - 2 (krecz)
mecze o miejsca 5-8 wyniki
15 o V miejsce 3A OPTYMIŚCI Lipno : 3B RODZINA Kubiak 2 - 1
FINAŁY wyniki
16 o III miejsce P1 STAJNIA Głodno : P2 ASNET Perkowo 2 - 0 wo
17 o I miejsce Z1 BŁOTNICA : Z2 PERKOWO 0 - 2
KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ:
1 PERKOWO
2 BŁOTNICA
3 STAJNIA Głodno
4 ASNET Perkowo
5 OPTYMIŚCI Lipno
6 RODZINA Kubiak
7 OSP Mochy
7 BANDA Łysego
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 7048296      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia