Strona główna -> RYWAL-KLON -> Seniorzy
 3 razy... JEEEESSSSSTTTT!!!!2012-08-26

Dawno nie miałem okazji oglądać naszych seniorów w akcji, więc z tym większym zainteresowaniem uczyniłem to podczas mocheńskiej inauguracji tegorocznych rozgrywek leszczyńskiej klasy A w grupie 2. Skład zmienił się niewiele i wciąż młodnieje dzięki coraz odważniejszemu wstawianiu do podstawowego składu wychowanków klubu, którzy jeszcze niedawno byli trampkarzami. Niektórzy ogrywali się w przemęckim "Sportingu" w klasie B. Najbardziej cieszyło mnie to, że ci chłopcy grali w piłkę, a nie "aktorzyli" w ciągłym wymuszaniu fauli, jak to często bywało w poprzednich sezonach.

Jako, że po wyjazdowej porażce 0-2 w pierwszej kolejce nasi piłkarze zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, a ich przeciwnik - "Dąb" Boguszyn, po inauguracyjnym zwycięstwie, pierwsze, to niepokój o wynik był. Jak się jednak okazało niepotrzebnie. Nasi zawodnicy mocno zmobilizowani i pragnący pokazać licznej publiczności, że grać potrafią, grali składnie, odważnie i osiągnęli wyraźną przewagę, którą udokumentowali trzema golami już w pierwszej połowie. Wydawało się, że jest po meczu, ale dekoncentracja spowodowała też utratę jednego.

Po przerwie nasi (na szczęście rywale też) nie byli już tak skuteczni i po problematycznym rzucie karnym dla gości, mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem 3-2! To pozwoli opuścić dół tabeli i w lepszych nastrojach wybrać się na pierwsze tegoroczne gminne derby do Bucza w kolejnym meczu. miejmy nadzieję, że tym razem z wyjazdu piłkarze "RYWALA-KLONU" wrócą z punktową zdobyczą.