Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 AKADEMIA PATRIOTYCZNA2019-11-08  

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też w piątek 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu starszaków. Dzieci 6-letnie przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką pani Anety i pani Joli. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu były odświętnie ubrane, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Cała społeczność przedszkolna odśpiewała 4 zwrotki hymnu Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Akcja ta była inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem było włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Po obiedzie, dzieci z najstarszych grup wiekowych gościły pana Grzegorza Mikołajczaka - historyka. Przedszkolaki miały okazję przeżyć prawdziwą lekcję historii. Pan Grzegorz przybliżył dzieciom dzieje Polski w nawiązaniu do dnia 11 listopada czyli Święta Niepodległości. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi za te coroczne spotkania z naszymi przedszkolakami.

Przerwa na odpoczynek nie trwała długo, ponieważ o 14.00 rozpoczęła się kolejna uroczystość- tym razem dla zaproszonych gości.
Wśród gości, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie znaleźli się: Pani Elżbieta Wita, Pani Małgorzata Zielińska, Pan Bogusław Tomiak, Pani Barbara Utrata, Pani Rozalia Lorenc, Pan Grzegorz Mikołajczak oraz wielu Rodziców naszych przedszkolaków. 

Dziękujemy, że znaleźliście Państwo czas, by włączyć się w tę uroczystość patriotyczną przygotowaną przez dzieci 6 - letnie 

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5014958      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia