Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 AKTYWNE FERIE 20202020-02-07  

Dzieci i młodzież sołectwa Mochy aktywnie spędzały ferie na lodowisku w Kościanie. Trzeci rok podczas ferii odwiedzają lodowisko, aby doskonalić jazdę na łyżwach.

W poniedziałek 27 stycznia po łyżwach bawiły się w sali zabaw Nufrik. Po przybyciu do Moch, pani pedagog Anna Kruk przeprowadziła pogadankę o zdrowym stylu życia, a następnie w formie zgaduj-zgaduli sprawdziła, co uczniowie zapamiętali. Za prawidłowe odpowiedzi były cukierki zasponsorowane przez rodziców.

W środę po zajęciach na lodowisku zatrzymaliśmy się w Śmiglu, gdzie odwiedziliśmy p. Annę Wróblewską w jej zaczarowanej pracowni „Pod garnuszkiem”. Artystka opowiedziała nam, jak zaczęła się jej przygoda z rzeźbieniem oraz pokazała nam swój warsztat pracy, w którym nasza młodzież miała zajęcia z ceramiki. Wszyscy uczestnicy otrzymali porcję gliny, z której formowali naczynie wg własnego pomysłu, ale korzystając z podpowiedzi pani Anny.

Gdy młodsi lepili miseczki, dzbanuszki czy wazoniki, to starsi grali w kręgle w Family Club. Potem starsza grupa poszła na warsztaty, a młodsi mieli zajęcia w miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmiglu.

Trzeci wyjazd na łyżwy odbył się 31 stycznia. Potem pojechaliśmy do stadniny koni do Racotu. Zapoznaliśmy się z ścieżką ekologiczną, która znajduje się w parku przy pałacu. Potem zwiedzaliśmy muzeum powozów oraz stajnie, a następnie była przejażdżka bryczką. W czasie przejażdżki zobaczyliśmy hipodrom, gdzie w maju odbywają się ważne zawody konne.

W poniedziałek były zajęcia w szkole. Najpierw eksperymenty pod nazwą Laboratorium Slimeia, potem budowle i szyfrowanie z wykorzystaniem klocków lego. Po tym odbyło się warsztaty kulinarne, gdzie każdy własnoręcznie mógł wyczarować kanapki swoich marzeń. Następnie odbyły się zabawy integracyjne na hali sportowej, gdzie wielka furorę zrobiła zabawa „wieża z dźwigami”. Przy niej liczyła się koncentracja i współpraca całego zespołu. Dziękuję p. Mateuszowi Wawrzyniakowi za wypożyczenie gry.

5 lutego 2020 pojechaliśmy do Leszna na trampoliny i do kina na film „Doktor Dolittle”. Na trampolinach nasi uczestnicy wykazali się wielką zręcznością, zwinnością i dobrą kondycją. Zmęczeni udali się na seans filmowy, który pokazał im prawdziwe wartości, takie jak przyjaźń i tolerancja.

W czasie podróży powrotnej dzieci pytały, a co robimy w piątek? Niestety to już koniec naszych feryjnych spotkań. Zostały nam wspomnienia i fotografie.

Zapraszam do
galerii wspomnień

Dziękuję Paniom: Danucie Skulskiej, Krystynie Grabiec, Marcie Plenzler, Annie Kruk, Izabelli Surmacewicz-Knop, Bogumile Ganczarskiej, Lidii Kluczyńskiej, Renacie Patalas oraz panu Leszkowi Kolmanowi za opiekę nad uczniami. Panu Grzesiowi Nowackiemu za bezpieczną jazdę. Dyrekcji Szkoły za udostępnienie pomieszczeń, paniom z kuchni za pomoc przy śniadaniu, a paniom sprzątającym za uporządkowanie pomieszczeń, w których mieliśmy zajęcia.

Gminie Przemęt i Radzie Sołeckiej dziękujemy za dofinansowanie naszego wypoczynku.

Organizator Elżbieta Wita                 

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5011867      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia