Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU2018-11-30  

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby miały dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

W piątek 30 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Zapach topionego się wosku stworzył nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wielką radość sprawiła dzieciom wróżba z ustawianiem butów, na podstawie której dowiedzieliśmy się, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż i który chłopiec pierwszy się ożeni. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny, radosny dzień był okazją do integracji grupy oraz do zapoznania się z tradycją andrzejkową.

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4845470      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia