Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Baśniowe Mikołajki2019-12-05  

5 grudnia w szkolnej auli odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”. Członkowie kółka teatralnego z okazji mikołajek przygotowali dla „młodszej” widowni swoją wersję bardzo dobrze znanej wszystkim baśni.

Na przedstawienie zostali zaproszeni uczniowie klas 1-3 naszej szkoły i grupy 5-latków i 6-latków z przedszkola w Mochach.

Na scenie dzieci zobaczyły dobrego i pracowitego Kopciuszka, jej dwie złośliwe Siostry i nie mniej złośliwą Macochę, bezradnego Wdowca. Pojawiły się też Wróżki, które oczywiście przemieniły Kopciuszka w piękną królewnę. Nie mógł tego nie zauważyć Królewicz i dlatego wybrał Kopciuszka spośród wszystkich dziewcząt, które pojawiły się na balu w jego zamku.

Historia, jak zawsze, kończy się szczęśliwie. Królewicz żeni się z Kopciuszkiem, a Kopciuszek … wybacza wszystkim ich złe zachowanie i nie chowa w sercu urazy.

GALERIA

Młodzi „aktorzy” starali się jak najlepiej "opowiedzieć” tę pouczającą historię. Po reakcji publiczności wydaje się, że to im się udało. Za występ otrzymali gromkie brawa.

Jolanta Piosik             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5014572      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia