Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Kronika
         IMIENINY:
 Biskup w przedszkolu2007-10-08  

Dzień 8 października był w przedszkolu w Mochach dniem bardzo szczegolnym, podniosłym i wyczekiwanym, ponieważ tego dnia przedszkole miał odwiedzić Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak.

Ksiądz Biskup wraz z Ks. Proboszczem Ryszardem Penczyńskim pojawili się w drzwiach Przedszkola. Z ust dzieci rozległa sie pieśń "Bądź pozdrowiony gościu nasz", a następnie Pani Dyrektor Barbara Utrata oficjalnie powitała przybyłych gości w imieniu wszystkich przedszkolaków i całego personelu. Troje przedszkolaków wręczyło Jego Ekscelencji bukiet kwiatów wraz z powitalnym wierszykiem. Te dziecięce, pełne szczerości słowa płynące z ust tych najmniejszych bardzo wzruszyły gościa.

Pani Dyrektor przybliżyła księdzu biskupowi zasady funkcjonowania przedszkola, opowiedziała o ilości dzieci do niego uczęszczających oraz o zatrudnionych pracownikach.

Kolejnym punktem spotaknia były występy przedszkolaków. Jako pierwsi w strojach krakowiaczka zaprezentowali sie Ci najmłodsi. Grupa "Maluszków" zaśpiewała piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek", za którą otrzymała wielkie brawa od przybyłych księży. Natomiast "Średniacy" w kolorowych, dyskotekowych strojach rozbawili naszych wesołym tańcem "Ugi Bugi", a najstarsza grupa 6-latków w strojach klasycznych wprawiła wszystkich w zachwyt tańcząc niczym profesjonaliści wielkopolski taniec "Walcerek". Występy przedszkolaków bardzo podobały się Księdzu Biskupowi.

Ksiądz Biskup bardzo swobodnie i z łatwością nawiązywał rozmowę z dziećmi, pytał czy lubią chodzić do przedszkola, w co najchętniej się bawią, czego sie ucza? Ksiądz Biskup opowiedział przedszkolakom, że on gdy był mały nie chodził do przedszkola, gdyż w jego miejscowości, gdzie się urodził przedszkola nie było i jak wielkie one mają szczęście mogąc uczęszczać do tak pięknego przedszkola, kochającym wszystkie dzieci.

Na pamiątkę tego spotkania przedszkolacy poprosili Księdza Biskupa o wpis do kroniki przedszklnej, co z chęcią uczynił. Na zakończenie korzystając z okazji Pani Dyrektor szczegolnie podziękowała Księdzu Proboszczowi za pełną poświęcenia i zaangażowania w współpracę z przedszkolem, a przedszkolacy wyrazli swoje podziękowanie ofiarując Księdzu Proboszczowi bukiet kwiatów i własnoręcznie wykonaną laurkę.

Żegnając naszych miłych gości w całym przedszklu rozległa się pieśń "Alleluja żegnamy Was" i wszystkie malutkie rączki machały na pożegnanie, na rozprowieniowanych buziach gościł uśmiech. Tak piękne i wzruszające spotkanie wznoszące wiele ciepła do naszego codziennego życia na długo pozostaną w naszej pamięci.
Biskup Fortuniak

i nasz Proboszcz

został powitany

W naszym towarzystwie

Ku pamięci

czuli się świetnie

kwiatami

Czas Go pożegnać

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5014941      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia