Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Brawa dla młodych strażaków...2019-03-05  

W tym roku ponownie następujący uczniowie: Anastazja Majewska, Patrycja Hajduk - z klasy siódmej oraz Mateusz Dworzański i Miłosz Dreier – gimnazjaliści, wyrazili chęć udziału w Turnieju Wiedzy pt. „Młodzież zapobiega pożarom. 

Już w listopadzie ubiegłego roku zaczęli powtarzać materiał, a jest go bardzo dużo i w szerokim zakresie. Dotyczy nie tylko roli OSP, ale i zadań Państwowej Straży Pożarnej, trzeba znać środki gaśnicze, sprzęt używany przez strażaków, przyczyny pożarów, stopnie funkcyjne ochotniczej straży pożarnej i stopnie w PSP, historię straży pożarnej i jeszcze wiele innych zagadnień. 

Nasza ekipa w tym składzie już po raz trzeci wystartowała w tym konkursie i każdego roku wyniki są coraz lepsze. Włożyli w przygotowanie sporo wysiłku i udało się. Po napisaniu testów Mateusz miał najwięcej punktów i zakwalifikował się do części ustnej. Dziewczyny też dostały się do części ustnej, w której Tosia i Mateusz zdobyli maksymalną liczbę punktów.

Podsumowując - w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum startowało 14 uczniów, a nasi uczniowie byli w czołówce:

Mateusz Dworzański zajął I miejsce,

Anastazja Majewska II miejsce,

a Patrycja Hajduk uplasowała się na IV.

Cała trójka będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie powiatowym, który odbędzie się 15 marca w Wolsztynie. Jak było na konkursie oraz jak utrwalali wiedzę w remizie OSP w Mochach możecie obejrzeć na fotografiach.

GALERIA

Elżbieta Wita            

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4105761      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia