Strona główna -> O S P -> Aktualości
         IMIENINY:
 By sobie lepiej radzić z Życiowymi wypadkami...2017-01-23  

W dniu 23.01.2017r. odbyło się podsumowanie cyklu spotkań dla dzieci pt. „Nigdy nie będziemy aż tak bardzo ubodzy, aby nie było nas stać na pomoc drugiemu człowiekowi” zorganizowanym przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mochach. 

Spotkania rozpoczęły się dnia 23 września 2016 r. i trwały do 23 stycznia 2017 r. W tym czasie dzieci uczyły się jak reagować w momencie wystąpienia zagrożenia. Poznały schemat wzywania pogotowia oraz innych służb ratunkowych. Uczestnicy mieli okazję ćwiczyć na specjalnych fantomach przeznaczonych do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej wraz z defibrylatorem. Bardzo dużym zaciekawieniem okazała się nauka usztywniania złamanych kończyn oraz bandażowania. Dzieci poznały rodzaje ran oraz postępowanie w przypadku skaleczenia się czy też załamania.

Wiedzą jak postępować podczas omdleń, przegrzania, zakrztuszenia czy też krwotoku z nosa.

Warto wspomnieć, że uczestnicy byli bardzo zaangażowani w spotkania.

GALERIA ZDJĘĆ

Staraliśmy się aby spotkania były nie tylko nauką, ale i świetną formą zabawy. W naszych spotkaniach wzięły udział dzieci od I klasy Szkoły Podstawowej po Gimnazjum. Łącznie w całym cyklu spotkań wzięło udział 23 małych ratowników.

Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Postanowiliśmy wyróżnić Marysię Hajduk za niesamowitą wiedzę oraz 200% zaangażowanie w spotkania. Gratulujemy wszystkim Małym Ratownikom. Szkolenie z pierwszej pomocy możliwe były dzięki bardzo dobrej współpracy szkoły z Ochotniczą Strażą Pożarną w Mochach.

Joanna Jurga         

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6529311      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia