Strona główna -> RYWAL-KLON -> Młodzicy
 Coś nowego!2009-09-19

Nasi młodzicy znów nas czymś zaskoczyli. Po dwóch wysokich porażkach, jednym nieznacznym zwycięstwie, w kolejnym swym meczu uzyskali remis z drużyną „MUKS” Wolsztyn. Zaczęło się dla nas bardzo dobrze, bo już pierwszej minucie objęliśmy prowadzenie po indywidualnej akcji Arka Mehra. To w sytuacji, gdy pierwszą połowę graliśmy pod silny wiatr dawało nadzieję na korzystny rezultat.

„No, ale cóż, kiedy ryby grały tylko na niby” można by zacytować poetę. Zgodnie z tradycją w grze „RYWALA-KLONU” nastąpiło kilkanaście tragicznych w skutkach minut, zakończonych utratą trzech goli. Sytuacja nie do pozazdroszczenia. Ale na całe szczęście koniec pierwszej połowy uratował nas przed tragedią.

W przerwie w szatni nastąpiła męska rozmowa, ponowna mobilizacja i korekta założeń taktycznych. Bronić nie mieliśmy czego, wiatr wiał w tym samym kierunku, co w pierwszej połowie, a więc był tym razem naszym sprzymierzeńcem. I „usiedliśmy’ na przeciwniku.

Dużo więcej walki i zaangażowania, sporo niewykorzystanych sytuacji, ale wynik się nie zmieniał. Na szczęście tego dnia dobrze spisywał się Arek Mehr, który po podaniu Alberta Nowaka i ucieczce obrońcom zdobył kontaktowego gola. 2 -3 był to nadal niekorzystny dla nas wynik. Spora ilość rzutów rożnych i wolnych nie zamieniła się na bramki. Kiedy do końca pozostało około pięć minut Nikodem Walkowiak wykonywał kolejny róg, piłka wybita przez „MUKS” na dwudziesty metr trafiła pod nogi Arka, który silnym, precyzyjnym strzałem tuż przy słupku uratował dla nas remis, zdobywając swego trzeciego w tym meczu gola.

Mimo pewnego niedosytu drużyna naszych młodzików zasłużyła na słowa pochwały za walkę do ostatnich minut i umiejętność podniesienia się po niepowodzeniach. Następny mecz już w sobotę 26.09.2009 r .DERBY Z „HELIOSEM” BUCZ. Oj, może być ciekawie.