Strona główna -> MOCHY -> Mochikanie
         IMIENINY:
 DOŻYNKI 20162016-08-28  

Jak co roku w ostatnią niedzielę sierpnia mieszkańcy Moch bawili się na dożynkach wiejskich. W tym roku barwny korowód ruszał z ulicy Wolsztyńskiej, bo to właśnie mieszkańcy tej ulicy wraz z ulicami do niej przyległymi pomagali Radzie Sołeckiej w organizowaniu dożynek. Dożynkowe uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym przez naszego proboszcza ks. Ryszarda Penczyńskiego.

Naszymi starostami dożynkowymi byli: pani Anita Skorupka, Bogumiła Pabich i pan Rafał Langner. Na stadionie pan sołtys Marek Malcherek powitał mieszkańców Moch i zaproszonych gości. Goście też skierowali słowa podziękowania i życzeń, nie tylko dla rolników. Przekazali też garść informacji, głównie związanych z tym, co w lokalnym, zarządzanym przez siebie, środowisku się dzieje i dziać będzie. Były to słowa raczej optymistyczne, więc zgromadzeni poczuli się przez panów Starostę - Janusza Frąckowiaka, wicewójta - Mariusza Silskiego i przewodniczącego Rady Powiatu - Andrzeja Witę uspokojeni. Następnie z tańcami, wierszami i piosenkami wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej. 

Po tym wręczono nagrody za udział w korowodzie i za przystrojenie domostw. Następnie był czas, aby skosztować przysmaków przygotowanych przez gospodynie z Moch. W międzyczasie trwał konkurs w strzelaniu z wiatrówki, gdzie najlepszy okazał się p. R. Grabiec, a w kategorii kobiet - p. M. Grabiec. Odbyło się też ujeżdżanie byka o Puchar Sołtysa, tu w kategorii mężczyzn najlepszy był p. K. Gorzelniak, a wśród pań – pani M. Kupczyk. Około godz.17.30 uczestnicy konkursu na najciekawszy kapelusz zaprezentowali się na płycie tanecznej w swoich kolorowych nakryciach głowy. Pierwsze miejsce komisja przyznała p. M. Marciniak, drugie p. B. Sobczak, trzecie p. B. Knop i p. M. Cupryś, a pozostali dostali nagrody pocieszenia. O godzinie 19.00 rozpoczęła się zabawa, która trwała do północy.

F O T O G A L E R I A

Sołtys i Rada Sołecka dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji dożynek, a sponsorom za ufundowanie nagród.

E_Wita    

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4111489      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia