Strona główna -> MOCHY -> Mochikanie
         IMIENINY:
 DOŻYNKI 20212021-09-10  

Rada Sołecka wraz z Sołtysem – Bogusławem Tomiakiem kolejny raz zorganizowała dożynki wiejskie. Odbyły się one 4 września 2021 roku. 

Korowód dożynkowy wyruszył z ul. Leśnej. Jechały w nim bryczki wiozące zaproszonych gości: Wójta Gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka, wice wójta Waldemara Kalitkę, Przewodniczącą Rady Gminy - Elżbietę Wita, Skarbniczkę gminy - Bożenę Ćwiklińską, Radnego Powiatowego Stanisława Skorupkę, Radnego Gminnego – Piotra Kokornaczyka, ks. proboszcza Ryszarda Penczyńskiego, rolników seniorów - p. Żarniaka, p. Matysik, p. Fechner, p. Kurek, p. Pieśniak oraz starostów dożynkowych – Malwinę Knop, Anitę Skorupka i Rafała Langnera. Za nimi jechali przebierańcy oraz nowoczesne maszyny rolnicze. Na ulicach Moch zebrało się wielu mieszkańców oraz gości z okolicy, którzy podziwiali korowód podążający w kierunku stadionu Klonowego.

Już tradycyjnie na stadionie dożynkowe obchody otworzył sołtys, który powitał wszystkich gości wymienionych powyżej oraz sekretarza gminy – p. Grzegorza Aryża i p. dyr. przedszkola B. Matysiak. Następnie podziękował rolnikom za ich ciężka pracę oraz podziękował wszystkim, którzy pomogli zorganizować dożynki.

Potem odbył się obrzęd dożynkowy, przekazanie plonów oraz poświęcenie chleba, którym poczęstowano mieszkańców. Po tej części obrzędowej odbyły się występy artystyczne przedszkolaków, które zaprosiły do wspólnej zabawy gości na czele z wójtem gminy. Występ przygotowała p. Aneta Hamrol.

Później sołtys wręczył nagrody za przystrojenie domostw oraz przebierańcom z korowodu.

W czasie trwania dożynek cały czas dla dzieci były dmuchańce oraz zabawy z animatorkami z Animakids z Włoszakowic. Odbył się również pokaz kaskaderki konnej w wykonaniu jeźdźców z grupy p. Pawła Apolinarskiego z Bukówca. Trwał też kiermasz oraz „układanie złotówek na metry” dla Marysi z Brenna. Bez ustanku działała gastronomia przygotowana przez panie z mocheńskiego KGW.

Wieczorem odbyła się zabawa taneczna oraz pokaz laserów przygotowany przez p. M. Rejenta.

Sołtys i Rada Sołecka dziękuje wszystkim , którzy pomogli w organizacji dożynek, sponsorom za nagrody i wsparcie finansowe. Mieszkańcom ul. Wolsztyńskiej i ulic przyległych do niej oraz osiedla na stadionie dziękujemy za przepyszne ciasto oraz za pomoc przy grillu i w kuchni.

E.W.        redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 7048184      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia