Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 DZIEŃ BAJEK W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ2019-11-05  

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują.

W tym dniu uczniowie klas pierwszych naszej szkoły udali się do biblioteki publicznej. Uczniowie klasy  1b wykonali ilustracje z ulubionymi postaciami z bajek i w korowodzie zaprezentowali się pani bibliotekarce. Podczas zajęć rozpoznawali i nazywali bohaterów znanych bajek, których kolorowe sylwetki zdobiły bibliotekę. Następnie wszystkie pierwszaki przykleiły swoje imiona pod przyrzeczeniem, którego treść dotyczyła poszanowania książek. Pani Rozalia przypomniała jeszcze dzieciom o zasadach korzystania z biblioteki, a następnie rozdała wszystkim kolorowe książki przygotowane specjalnie dla pierwszoklasistów, bo są one napisane wielką czcionką. Książka nosi tytuł "Podróże w czasie". Dzieci obiecały, że jak tylko nauczą się dobrze czytać, to przeczytają książeczkę, przyjdą do biblioteki i tu odbędzie się konkurs ze znajomości treści tej lektury.

Następnie dzieci z klasy pierwszej udały się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, aby tam zapalić znicze w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości.

Po powrocie do szkoły dowiedzieliśmy się, że w bibliotece szkolnej dzieje się coś niesamowitego, a po korytarzu szkolnym biegały postaci, które chyba uciekły z książek. Musieliśmy to natychmiast sprawdzić!

GALERIA

Bardzo nam się podobał bajkowy wystrój biblioteki i czekamy na taki dzień dla młodszych uczniów.

E. Wita, L. Kluczyńska          

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6529321      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia