Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Dzień Chłopca w 1b...2019-09-27  

        Uczniowie z klasy w I b Dzień Chłopca obchodzili w tym roku w Nowej Wsi. Chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia państwa Izabeli i Zygmunta Marszałków, gdzie spędziliśmy przemiłe chwile na ich posesji, która okazała się wspaniałym miejscem na zabawę oraz integrację zespołu klasowego. Wybraliśmy się tam po południu 27 września autobusem szkolnym. Przy okazji odwiedziliśmy też tutejsze przedszkole, do którego uczęszczała spora grupa uczniów z naszej klasy. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez grono pedagogiczne przedszkola oraz panią I. Pohl, która zawsze przychodziła dzieciom z pomocą w różnych sytuacjach dnia codziennego. Było nam również bardzo miło spotkać się z młodszymi kolegami i koleżankami. Idąc spacerem po Nowej Wsi mogliśmy także zobaczyć domy kilkorga naszych uczniów. Kiedy dotarliśmy na miejsce, to nasz wzrok od razu przykuły ogromne woliery z niesamowicie pięknymi papugami, a było ich naprawdę sporo. Niektóre z nich potrafią podobno nawet powtarzać usłyszane słowa. To jednak nie był koniec niespodzianek, gdyż po chwili nasi gospodarze oraz inni przebywający tam rodzice zaprosili nas na wspaniały poczęstunek. Mogliśmy spróbować pysznej kiełbasy z grilla oraz smacznych wypieków naszych mam. Były też ciastka, cukierki oraz różne napoje. Po sutym posiłku nadszedł czas na zwiedzanie terenu wokół domu. Rosną tu nawet egzotyczne drzewa, które w naszym klimacie raczej trudno jest wyhodować do tak sporych rozmiarów. Dzieci mogły się też pobawić na przydomowym placu zabaw oraz pojeździć na hulajnogach. Następnie pod opieką wychowawczyni oraz chętnych rodziców dzieci mogły wykazać się swoją sprawnością fizyczną w trakcie różnych konkurencji sportowych. Były to bardzo emocjonujące chwile, które sprawiły nam wiele radości. Wreszcie nadszedł czas na wręczenie chłopcom upominków. Dziewczynki złożyły naszym chłopakom życzenia oraz zaśpiewały tradycyjne „Sto lat”.

GALERIA

Impreza przebiegała w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do jej zorganizowania. Szczególne podziękowania kieruję do państwa Marszałków, ponieważ ich inicjatywa i gościnność przyczyniła się w dużym stopniu do zacieśnienia więzi między uczniami i ich rodzicami w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Czas spędzony z rodziną – najlepsze zajęcia dodatkowe”.

Lidia Kluczyńska           

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6529456      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia