Strona główna -> BIBLIOTEKA PUBLICZNA
         IMIENINY:
 Dzień Kota 20192019-02-19  
Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego. Święto to wywodzi się z Włoch, gdzie w 1990 roku Dzień Kota został ogłoszony po raz pierwszy. W Polsce święto to obchodzone jest od 2006 roku.
By uczcić święto wszystkich "mruczków", w poniedziałek 18 lutego w mocheńskiej bibliotece odbyły się dwa spotkania z dziećmi. Z samego rana do biblioteki przybyły dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej, które wysłuchały opowieści o pewnym nieśmiałym kotku i wykonały pracę plastyczną. Z kolei po południu biblioteka gościła dzieci ze świetlicy szkolnej, które przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane prace plastyczne przedstawiające różne koty. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki o kotach dzikich, domowych jak i tych bajkowych, po której uczniowie obejrzeli prezentację o najdziwniejszych kotach świata.
Warto dodać, że prace plastyczne dzieci można obejrzeć w bibliotece. Z tej okazji przygotowano też wystawę książek o kotach. Zapraszamy do oglądania i wypożyczania!


redaktor: Rozalia L.  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4924478      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia