Strona główna -> BIBLIOTEKA PUBLICZNA
         IMIENINY:
 Dzień Postaci z Bajek 20172017-11-04  
5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji, już w piątek 3 listopada, do mocheńskiej biblioteki publicznej przybyli uczniowie z klasy IIa SP w Mochach wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Wita.
  W tym roku inspiracją do przygotowania zajęć były 50 urodziny Reksia, bohatera polskiego serialu animowanego dla dzieci. Reksio jest też bohaterem książek, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno małych jak i trochę starszych czytelników.
  Podczas zajęć, do których wprowadzeniem była pogadanka, drugoklasiści obejrzeli jeden z odcinków serialu o przygodach Reksia i rozwiązywali test z wiedzy o tym rezolutnym piesku. Następnie odbyło się głośne czytanie. Uczniowie wysłuchali opowiadania z książki pt. "Reksio. Dobranocka wszech czasów. Niezwykłe przygody", do którego, w grupach układali plan wydarzeń. Efekty ich pracy można zobaczyć w bibliotece. Zapraszamy :)


redaktor: Rozalia L.  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4108154      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia