Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Dzień życzliwości...2018-11-21  

Dnia 21 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień Życzliwości”.

Dzień Życzliwości sięga swoimi początkami 1973 roku i obchodzony był jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem: wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich. Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi.

Nasza szkoła, także postanowiła obchodzić to święto. Uczniowie wchodząc do szkoły mogli przeczytać na drzwiach klas życzenia oraz wzbudzające uśmiech sentencje. Z okazji tego dnia na długiej przerwie obiadowej uczniowie mieli możliwość zagłosowania na najżyczliwszą osobę w szkole. Ostatecznie wybory wygrał i otrzymał tytuł "Najżyczliwszej osoby w szkole" Bartosz Kaźmierczak z klasy VII B. Jedną z atrakcji tamtejszego dnia było Drzewo Życzliwości, na którym przyczepiano miłe słowa zapisane przez uczniów na liściach. Główną atrakcją była fotobudka, w której robiono zabawne zdjęcia uczniom w perukach oraz maskach. Wielu, szczególnie młodszych uczniów, było bardzo zainteresowanych atrakcjami. Nawet najstarsi uczniowie naszej szkoły zrobili sobie zdjęcie.

GALERIA

Z pewnością można stwierdzić, że „Dzień Życzliwości” był udanym pomysłem.

Jagoda Czernicka i Wiktoria Szokało          

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4113267      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia