Strona główna -> RAMOL -> FERIE z FUTSALEM
         IMIENINY:
 FERIE 20072007-01-15  

WYNIKI - 15 i 18 STYCZNIA - KLIKNIJ - a potem powiększ obraz

Drugie Mistrzostwa Wsi Gminy Przemęt młodzieży szkolnej w Futsalu były już imprezą dwudniową. I trzeba powiedzieć, udaną. Podczas tegorocznych ferii młodzież z 8 wsi zjechała do naszej hali 15 i 18 stycznia, by rozegrać w sumie po 5 meczów każda. My, organizatorzy – Zespół Szkół w Mochach i Towarzystwo Sportowe „RAMOL” – byliśmy zadowoleni z dzieci, a one oraz ich opiekunowie z nas. Tak myślimy, bo dali nam to odczuć. Pan Andrzej Krystek z Kluczewa, który przywiózł na Mistrzostwa ekipy Kluczewa i Siekowa ufundował nawet dodatkowy puchar.

Tak więc, organizacyjnie bez zarzutu – ułatwiła to liczba 8 drużyn, które łatwo było podzielić na 2 zgrabne grupy, z których po rozegraniu meczów systemem „każdy z każdym”, połowa awansowała do walki o 1 miejsce, a połowa o 5 – za każdym razem przebywając w hali 2 – 2,5 godz., często wychodząc na boisko.

A na nim wspaniała, ambitna sportowa rywalizacja - podstawa sportu. Mnóstwo zdrowej energii wyzwolonej z wątłych ciał uczniów głównie klas 4-6. Najbardziej zadowoleni byli oczywiście zwycięzcy z Siekowa, zwłaszcza że po grach eliminacyjnych wydawało się, że to ekipa z Przemętu będzie nie do pokonania. Ale urokiem sportu jest jego nieprzewidywalność. Wspaniałe dzieciaki z Nowej Wsi – sama 4 i 5 klasa! - wygrała półfinał z faworytami po dramatycznej serii rzutów karnych i to ona znalazła się w finale. Rewelacją tej drużyny była Patrycja Domagała – tak, tak, to nie pomyłka. Ta młoda dama z 4 klasy grała po prostu znakomicie, a przegląd sytuacji na boisku miała najlepszy ze wszystkich zawodników biorących udział w Mistrzostwach. Oby tak doskonale radziła sobie z chłopakami przez całe życie. Nie była jedyną dziewczyną, także ekipa z Błotnicy miała płeć piękną w swoim składzie.

I tylko jednego nam ciągle żal – rodziców, a konkretnie ich nieobecności. Przecież nie wszyscy pracują. Szkoda, że nie zdajecie sobie sprawy, jak bardzo Waszym pociechom Was brakuje. Niestety, jest to kolejny przejaw tego, że nie interesujecie się tym, co one robią. A potem już tylko się dziwicie… z każdym rokiem coraz bardziej.

No nic, za rok znów będzie okazja. Nie zmarnujcie jej. My zapraszamy.

 

Także do obejrzenia galerii

DZIEŃ PIERWSZY:

Rozpoczęła Grupa A Rzut karny... obroniony przez bramkarza z Błotnicy! Kluczewo wystrzelało się w meczu z Błotnicą
Kolejna akcja... Mochy - Nowa Wieś 1 - 0 Patrycja Domagała była poważnym wzmocnieniem chłopaków!
Radość po bramce w meczu decydującym o awansie Solec pzegrał mecz z Przemętem, niestety nie tylko z nim!

UCZESTNICY:

KLUCZEWO SOLEC SIEKOWO PERKOWO
 PRZEMĘT BŁOTNICA NOWA WIEŚ MOCHY

DZIEŃ DRUGI:

Profesjonalna rozgrzewka ekipy z Solca Kluczewo - Perkowo Solec - Błotnica
Mochy - Siekowo Przemęt - Mochy - rozstrzygnęły dopiero karne Finał! - Siekowo - Nowa Wieś
Ogromna radość chłopaków z Siekowa!

3 miejsce dla Przemętu. Nowa Wieś na 2! Kapitan drużyny Siekowa z głównym Pucharem!

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5015003      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia