Strona główna -> BIBLIOTEKA PUBLICZNA
         IMIENINY:
 Ferie w bibliotece 20182018-03-01  
W drugim tygodniu ferii biblioteka GCKiB w Mochach zaprosiła dzieci do udziału w różnorodnych zajęciach.
   Już w poniedziałkowe popołudnie, 19 lutego, sala wiejska w Mochach zamieniła się w widownię teatralną. Tego dnia odbyło się przedstawienie "Dwie Dorotki" w wykonaniu aktorów teatru Krak-Art z Krakowa. Widownię wypełniły dzieci (biblioteka nie pomieściłaby tylu widzów), które z uwagą śledziły losy dwóch przyrodnich sióstr, dobrej i pracowitej oraz złej i leniwej. Podczas przedstawienia dzieci bardzo chętnie pomagały pracowitej Dorotce przy wyciąganiu chleba z pieca, zrywaniu jabłek i sprzątaniu domu staruszki, która okazała się wróżką.
   Z kolei, w czwartek 22 lutego, podczas zabaw literackich "feriowicze" mogli wykazać się znajomością baśni i bajek, w nagrodę otrzymując odznakę "Super znawcy bajek". Wspólnie czytano też opowiadanie w nietypowej formie, bo słowno-obrazkowej pt. "Prezent dla pingwina". Następnie, w grupach, dzieci układały puzzle ilustrujące czytane opowiadanie. Na koniec każdy uczestnik zrobił pingwina z papieru. Nie zabrakło też zabawy ruchowej. Gra w kręgle, jak zawsze, była niezwykle udana.
  Ostatniego dnia, w piątek 23 lutego, odbyły się kreatywne zajęcia plastyczne, podczas, których powstało "coś z niczego" i z tego "co pod ręką". Najpierw w ruch poszła taśma, wełna i małe słoiczki. W ten sposób powstały kolorowe pojemniki, które mogą służyć jako wazoniki lub przyborniki na kredki i długopisy. Podczas zajęć powstały też zabawki z plastikowej butelki i zakrętki, kawałka sznurka oraz plasteliny.
Tak oto minęły ferie w mocheńskiej bibliotece. Do zobaczenia za rok!        redaktor: Rozalia L.  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4113284      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia