Strona główna -> RAMOL -> SIATKÓWKA
         IMIENINY:
 I Sołecki Turniej Siatkówki Plażowej...2020-08-23  
8 czteroosobowych drużyn zmierzyło się w inauguracyjnym Turnieju Siatkówki Plażowej, który postanowiła zorganizować Rada Sołecka naszej wsi na odnowionym na stadionie boisku.

Długo Mochy nie były gospodarzem siatkarskiej imprezy w wydaniu plażowym, tak długo, że boisko zarosło chwastami. Na szczęście w czasach, kiedy masowe imprezy się nie odbywają, Rada Sołecka postanowiła doprowadzić boisko do pierwotnego stanu i przywrócić mu siatkarskiego ducha poprzez lokalną rekreacyjną imprezę sportową. Formuła nie dwu-, a czteroosobowa i w pełni otwarta, bez podziału na kategorie wiekowe, płciowe i stopień siatkarskiego  zaawansowania, nadawała dodatkową rekreacyjną formułę.

Do Turnieju zgłosiło się 8 drużyn, które w systemie brazylijskim rozegrały często naprawdę niezwykle emocjonujące spotkania. Jako, że boisko było jedno, to sety rozgrywano do 15 pkt, ale czasami potrzeba było zdobyć ich więcej. Ostatecznie Najlepsza okazała się młoda drużyna z... Perkowa, która także skorzystała z możliwości wystąpienia w Turnieju. Pozostałe ekipy były reprezentowały miejscowe podmioty, chociaż nie tylko zawodnikami z Moch.

A że pogoda była idealna, a atmosfera Turnieju doskonała, to humory dopisywały i zawodnikom i grupie kibiców, którzy biwakując dopingowali grających. Turniej otworzył i zamknął Sołtys Bogusław Tomiak w towarzystwie i pomocy sołeckiej radnej, ale i Przewodniczącej Rady Gminy - Elżbiety Wita, która zadbała także, by żaden zawodnik nie pozostał bez drobnego upominku.

Część sportową przygotował i poprowadził wraz ze społecznie sędziującymi Szymonem Koziołkiem i Błażejem Dalekim, Jerzy Bortniak. WYNIKI w załączniku.

Dziękujemy za udział, bo impreza udana i... z szansami na kontynuację. Kto wie? Może na dwóch boiskach? Impreza tak się podobała, że już prawie padały deklaracje budowy takiego obok. Miejsca jest dość! Aktywną wieś stać i na to.


pliki do pobrania:
- WYNIKI
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5345189      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia