Jubileusz naszego proboszcza!2015-05-31  

40 lat temu -30 maja 1975 roku ks. Ryszard Penczyński przyjął święcenia kapłańskie w Archikatedrze Poznańskiej. Prawie połowę, bo 17 lat swej posługi kapłańskiej poświęcił Mochom. Był z nami w radosnych i smutnych chwilach, udzielał sakramentów świętych naszym parafianom, dbał o naszą świątynię i cmentarz, organizował pielgrzymki, festyny parafialne, wyjazdy do kina, teatru, a z młodzieżą jeździł na biwaki i basen. Za te lata pracy społeczność naszej wsi podziękowała Jubilatowi uczestnictwem we mszy świętej dnia 31 maja 2015 r. oraz zorganizowała Mu przyjęcie w Sali wiejskiej.

Msza święta rozpoczęła się o godz.11.oo. Na wstępie pokazano prezentację składającą się ze zdjęć przedstawiających fotografie ks. Ryszarda z lat dzieciństwa, seminarium i oraz pierwszych lat kapłaństwa. Przygotowała ją p. katechetka Lucyna Murek wraz z uczniami naszego gimnazjum. W trakcie prezentacji życiorys Jubilata odczytała p. lektor Edyta Podolska. Mszę św. uświetniły piękne pieśni w wykonaniu naszego chóru parafialnego pod kierownictwem p. Agnieszki Pilarek-Szumskiej, która wraz z członkami chóru przygotowała również niespodziankę Naszemu Proboszczowi, wykonując dla Niego pieśń pt. „My Way”.

Pod koniec mszy ponad 20 delegacji z organizacji społecznych, formacji kościelnych, chóru, szkoły, przedszkola, rzemieślników oraz obsługi liturgicznej złożyło życzenia i kwiaty ks. Penczyńskiemu. Następnie Jubilat i jego najbliższa rodzina oraz delegacje udali się na poczęstunek do Sali wiejskiej. Nad wszystkim czuwał p. Stanisław Skorupka i p. Lucyna Franek


    Organizatorzy dziękują wszystkim mieszkańcom Moch, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tej uroczystości.

E_Wita  redaktor: Naczelny