Zapracowaliśmy na WZOROWA ŁAZIENKĘ!2018-12-08  

Od 1 października do 30 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 5 edycji programu „Wzorowa Łazienka”. Celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach. Uczniowie wykonywali zadania określone przez organizatora konkursu:

1.    Praca Programowa – która, była interpretacją graficzną hasła: „Wzorowa Łazienka” i polegała na przedstawieniu projektu graficznego przyjaznej, szkolnej łazienki;

2.    Rozwieszenie w szkole materiałów promocyjnych oraz naklejek w toaletach;

3.    Lekcja Higieny – uczniów zapoznano z zasadami dbania o higienę osobistą;

4.    Zorganizowanie w szkole Dnia Czystości i Higieny – uczniowie klas I-III brali udział w grze terenowej, podczas której rozwiązywali zadania związane z higieną osobistą i zasadami zachowania w toaletach publicznych.

Rodzice, uczniowie i nauczyciele przez cały okres trwania konkursu głosowali na naszą szkołę poprzez oddawanie głosów standardowych, głosy z paragonem oraz grę „Wzorowa Łazienka”. Nasze miejsce w rankingu było bardzo wysoko, ale ciągle towarzyszyła nam niepewność. Dzisiaj na stronie konkursu pojawiły się wyniki - zdobyliśmy I miejsce – wygraliśmy pieniążki na remont toalet w „Małej Szkole”.

GALERYJKA

Dziękujemy nauczycielom, rodzicom, uczniom, mieszkańcom Moch, Solca, Solca Nowego, Nowej Wsi za oddawane na szkołę głosy, zakup produktów Domestos i dostarczane nam paragony. Dziękujemy opiekunowi Samorządu Uczniowskiego – p. Malinie Górnej i członkom Samorządu Uczniowskiego za zaangażowanie (zachęcanie uczniów do głosowania, zbieranie paragonów, sprzedaż babeczek).

Bardzo cieszymy się ze zdobytej nagrody, ale nie byłoby to możliwe bez wspólnej pracy i zaangażowania tak dużej grupy osób. Dziękujemy!

Renata Patalas              redaktor: Naczelny