I miejsce w II Ekoolimpiadzie dla Szkół z powiatu Wolsztyn2019-10-17  

W czwartek 17 października wybrani uczniowie klas III a i b wzięli udział w Ekoolimpiadzie, która odbyła się w Wolsztynie na hali sportowej Świtezianka. To wydarzenie miało charakter sportowo - edukacyjny. Część teoretyczna składała się z 15 pytań dotyczących zasad segregacji oraz ochrony środowiska. Nasi zawodnicy byli dobrze przygotowani. Nie mieli problemów z udzielaniem trafnych odpowiedzi.

Uczestnicy i opiekunowie brali udział w konkurencjach sportowych związanych ze znajomością zasad selektywnej zbiórki odpadów i dbałością o nasze naturalne środowisko. Po pierwszym wyścigu rzędów z podawaniem plastikowej butelki mieliśmy sporą przewagę nad przeciwnikami. Duch walki towarzyszył nam w biegu z balonem na gazecie. Celnie rzucaliśmy do kosza plastikowymi zakrętkami, piłką siatkową. Bieg w workach wywołał wiele emocji. Worki przerywały się, uczestnicy czasami przewracali się. Nasza drużyna i tym razem przodowała. Sztafeta segregacji polegała na podniesieniu odpadka i umieszczeniu go w odpowiednim worku. Dla każdego zawodnika był przypisany jeden odpad. Uczniowie i to zadanie wykonali nienagannie. Toczenie dwóch piłek z papieru kijem do hokeja było nie małym wezwaniem dla opiekunów. Z tym zadaniem poradziłam sobie dobrze przy ogromnym aplauzie naszych zawodników.

Jakie zaskoczenie było w momencie ogłoszenia wyników. Radości nie było końca. Organizator Ekoolimpiady pan Piasek ogłosił, że Szkoła Podstawowa w Mochach zdobyła I miejsce. Otrzymaliśmy dyplom, 20 książek, a także będziemy mieli sfinansowaną wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

GALERIA

Sukces nie przyszedł sam. Uczniowie w klasach sumiennie ćwiczyli na zajęciach sportowych. Zdobywali wiedzę ekologiczną na środowisku i zajęciach dodatkowych. Dziękuję pani Renacie Patalas, Marioli Prządka i Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uczniów do Ekoolimpiady, a organizatorom: Związkowi Międzygminnemu "Obra" za ufundowane nagrody.

więcej na stronie: naszemiasto.pl

Opiekun drużyny: K. Grabiec                  redaktor: Naczelny