Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Kolejny koncert...2018-02-09  

Kolejny raz gościliśmy muzyków w naszej szkole, tuż przed feriami 9 lutego 2018 r. Tym razem prowadzący przypomniał nam savoir-vivre w operze i filharmonii. Muzyk zwrócił uwagę na punktualne przybycie słuchaczy, stosowny ubiór, spokojne zajmowanie miejsc na widowni, odpowiednie zachowanie w trakcie koncertu. 

Uczniowie poznali budowę fletu drewnianego, poprzecznego, piccolo. Flety należą do grupy instrumentów muzycznych dętych. Do tej grupy należy także tuba. To największy i o najniższym stroju spośród tej rodziny instrumentów. Tuba składa się z długiej rury: 14- 16 m wielokrotnie zwiniętej. Gra się poprzez naciskanie odpowiednich wentyli i dmuchanie w ustnik. Z tego instrumentu wydobywały się niskie dźwięki. 

Muzyk pan Grzegorz zagrał fragment utworu "Karnawał zwierząt", świetnie naśladując słonia. Nie jest to łatwa gra przekonali się o tym między innymi Olaf z kl. I b, Julia i Wiktoria z kl. I a. Wysłuchaliśmy utwór z muzyki filmowej pt. "Karnawał w piekle". 

GALERIA

Dzieci gromkimi brawami podziękowały muzykom za kolejne ciekawe spotkanie.

K. Grabiec               

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4105812      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia