Strona główna -> S P M
         IMIENINY:
 Kolejny udany Piknik Ekologiczny 2018-04-21  

Stowarzyszenie Przyjaciół Moch wraz z Rada Sołecką przy współpracy z Nadleśnictwem Kościan i Szkołą Podstawową zorganizowało po raz czwarty Piknik Ekologiczny, którego hasłem przewodnim, jak co roku jest zdanie NAJPIERW SPRZĄTANIE POTEM …HARCOWANIE. W tym roku sprzątaliśmy lasy między ulicą Wałową, a ulicą Wolsztyńską oraz Łysą Górę. Zauważamy, że rośnie świadomość ekologiczna mieszkańców, bo śmieci w lasach jest coraz mniej. 

Po sprzątaniu był czas na posiłek regeneracyjny przygotowany przez Radę Sołecką. Następnie p. Hubert Winiarz z Solca zagrał na rogu mały koncert muzyki myśliwskiej, a p. Marek Seidel opowiedział o zwyczajach, jakie panują podczas polowania na zwierzynę oraz czym zajmują się członkowie kół łowieckich. W trakcie trwania Pikniku można było wypleść z wikliny koszyczek lub ozdobny kwiat, a pomagała w tym p. Agnieszka Pierzyńska właścicielka pracowni plecionkarskiej z Nowego Tomyśla. Dzieci rozwiązywały krzyżówki i odpowiadały na pytania związane z przyrodą przy stoisku Nadleśnictwa Kościan i przy stoisku grupy młodzieżowej, która realizuje projekt pt. TAK DLA EKOLOGII. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali drobne upominki.

O godz.15.30 odbył się BIEG MALUCHA dla przedszkolaków i klas I-III. Oto jego zwycięzcy:

Kat. Przedszkole:

I msc - Kaja Kicińska
II msc – Sebastian Eliasz
III msc - Kalina Niedzielska

Kat. Klasy I-III

I msc - Magdalena Wita
II msc – Alan Prais
III msc – Karolina Mielcarek

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Potem rozpoczął się BIEG DUETÓW, w którym zwyciężyli:

I msc – Filip Kozłowski i Igor Płatników
II msc – Julia Kalitka i Miłosz Kalitka
III msc – Sandra Jąder i Emilia Kurek

Po biegach pojawił się nasz gość p. Jarosław Zboralski, który pochodzi z Moch, a obecnie mieszka w Dąbrowie, gdzie hoduje owczarki niemieckie długowłose. Pan Jarek przywiózł ze sobą dwie suczki o pięknych imionach – Satin Szerberg i Bonita Szogun. Wiele osób z zaciekawieniem słuchało, gdy opowiadał o swojej hodowli i o konkursach, w których biorą udział jego psy.

Zawsze przed piknikiem zbieramy makulaturę i w tym roku padł kolejny rekord, bo zebraliśmy ponad 3 tony makulatury. Rekordzistką została Magdalena Wita, która zebrała 770 kg, bardzo dużo, bo 327 kg zebrała też Milena Adamczak z Nowej Wsi oraz Marta Kozłowska z Moch - 148 kg.

Najwytrwalsi w zbieraniu makulatury otrzymali śpiwory, plecaki, piłki oraz książki.

Nagrody otrzymali również Ci, co wykonali oryginalne instrumenty z wykorzystaniem surowców wtórnych i rozmaitych odpadów.

W konkursie Aktywnych Grup punktacja wygląda następująco:

Klasa I a-75 pkt
Klasa I b- 112 pkt
Klasa II a – 512 pkt
Klasa III a -498 pkt
Klasa III b -456 pkt
Klasa III c -958 pkt
Klasa V a -85 pkt

Pozostałe grupy nie spełniły wszystkich warunków konkursu i nie zostały sklasyfikowane.

GALERIA

Dziękuję nauczycielom - paniom A. Piosik, J. Piosik, H. Paterek, J. Koziołek, L. Kluczyńskiej, R. Patalas, M. Prządka, K. Grabiec, D. Skulskiej, I. Knop, M. Plenzler, R. Bortniak, panom – M. Wawrzyniakowi, L. Kolmanowi i J. Bortniakowi za pomoc w zorganizowaniu Pikniku, Dyrekcji Szkoły za udostępnienie terenu. Członkom Rady Sołeckiej, OSP i Stowarzyszenia Przyjaciół Moch dziękuję za prowadzenie małej gastronomii, upieczenie ciast i pomoc w przygotowaniach i sprzątaniu po Pikniku.

Starostwu Powiatowemu, które objęło nasze przedsięwzięcie honorowym patronatem dziękuję za zasponsorowanie pucharów i gadżetów dla dzieci.

Nadleśnictwu Kościan dziękuję za ofertę edukacyjną i nagrody dla biegaczy.

Związkowi Międzygminnemu "Obra" za wsparcie finansowe i nagrody książkowe.

P. Dominikowi Zającowi za wsparcie finansowe.

Elżbieta Wita                

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5014818      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia