Strona główna -> MOCHY -> Mochikanie
         IMIENINY:
 KONKURS - MÓJ OGRÓD W CZTERECH PORACH ROKU - ZAKOŃCZONY 2021-05-22  

Podsumowanie konkursu odbyło się 22 maja 2021 r. W sklepie ogrodniczym „Granit” w Mochach. Wzięły w nim udział uczestniczki konkursu oraz zaproszeni goście – wójt Gminy Przemęt p. Janusz Frąckowiak, państwo Halina i Marek Matysik, leśniczy p. Marek Seidel, Radny Powiatowy p. Stanisław Skorupka, kierownik sklepu p. Paweł Kasperski, prezes KERiI w Mochach p. Zbigniew Kędzierski, przewodnicząca KGW Mochy p. Bożena Wajs, p. Wioletta Zboralska - założycielka grupy „Czyste Mochy”, członkowie Rady Sołeckiej oraz zainteresowani mieszkańcy.

Komisja konkursowa w składzie – sołtys Bogusław Tomiak, Danuta Skulska, Małgorzata Marciniak, Elżbieta Wita oraz Jerzy Bortniak dokonała oceny końcowej ogrodów zgłoszonych do konkursu i ogłosiła następujące wyniki:

I msc –/równorzędne/ pani Wanda Kruk i pani Teresa Matuszewska
II –msc-pani Barbara Galla
III msc –pani Wanda Jalocha.

Wyróżnienia specjalne otrzymały dwie ogrodniczki:

Pani Beata Rejent za unikatowe rośliny w ogrodzie oraz pani Agnieszka Langner za rozwój architektury ogrodowej podczas trwania konkursu.

Nagrodzone uczestniczki otrzymały lampiony ogrodowe oraz nawozy do roślin sponsorowane przez p. H. M. Matysik właścicieli sklepu „Granit”, donice od Sołectwa Mochy, a wszystkie uczestniczki upominki z Gminy Przemęt, nawozy do roślin z firmy ,,Fructus” oraz sadzonki krzewów ozdobnych z zasobów lokalnych Leśnictwa Mochy.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotograficzna przedstawiająca ogrody naszych uczestniczek w czterech porach roku oraz prezentacja firm „Fructus” i „Minge”-zajmujących się nawozami i środkami ochrony roślin.

PREZENTACJE FIRM:
FRUKTUS - nawozy                      -            MINGE - ochrona roślin

Pan Wójt pogratulował wszystkim paniom tak pięknych ogrodów i życzył sukcesów w pielęgnacji roślin, a Radzie Sołeckiej życzył dalszych ciekawych projektów realizowanych wspólnie z mieszkańcami sołectwa Mochy.

Rada Sołecka dziękuję wszystkim sponsorom za nagrody, uczestniczkom za udział w konkursie, pani Marciniak i p. Skulskiej za pyszne ciasto, a panu Pawłowi i pani Monice ze sklepu „Granit” za owocną współpracę i życzliwość.

ZDJĘCIA Z PODSUMOWANIA KONKURSU

oraz

OGRODY LATEM       -     OGRODY JESIENIĄ     -     OGRODY WIOSNĄ

 

Rada Sołecka Mochy

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6707263      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia