Strona główna -> RYWAL-KLON -> Seniorzy
 Lecz koniec radosny...2012-11-12

O meczu mocheńskich piłkarzy przeczytać możemy na kolejnej nowej odsłonie klubowej strony www.  Skoro jednak na meczu byłem to i ja się po raz ostatni wrażeniami z niego podzielę.

Tylko przez pierwsze minuty meczu kibice drżeli o wynik. Później nasi zawodnicy opanowali sytuację i jeszcze w pierwszej połowie, po golach Krzysztofa Knopa i Daniela "Ediego" Matysika wyszli na prowadzenie. Krzysiu wyraźnie po długiej absencji czuje głód piłki i jest wielkim wzmocnieniem środka pola i siły ofensywnej. Daniel zaimponował mi spokojem, dzięki któremu świetnie przymierzył i kapitalnym technicznym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Szkoda, że tego spokoju brakowało w wielu innych sytuacjach, bo goli w tej połowie padłoby więcej.

Jeszcze lepiej wyglądało to w drugiej połowie, w której goście głównie narzekali na sędziego, który nomen omen uratował ich od straty trzeciej bramki, zbyt szybko odgwizdując faul zamiast skorzystać z przywileju korzyści. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Trzeci gol padł, tyle że jego autorem nie był Miłosz Kalitka lecz znów Krzysztof Knop. Sytuacja była opanowana, zwłaszcza że goście zarobili czerwoną kartkę, a nasza ekipa wpuściła na boisko piłkarzy rezerwowych, którzy nie dość, że potrafią grać nie gorzej od tych wyjściowych, to jeszcze wypoczętych i z ochotą, by zwycięstwo było jeszcze okazalsze. I udało się, chociaż przyznam, że gdyby częściej grano do siebie tak jak przy ostatnim golu strzelonym przez Mateusza Wawrzyniaka, to wynik mógł być rekordowy.

No ale, grzeszyłbym narzekając po zwycięstwie 4-1, które potwierdziło, że młoda drużyna robi postępy i ostatecznie uplasowala się w środku tabeli. Wierzę, że wiosną będzie jeszcze lepiej. Czuje się bowiem, że w tej drużynie energia rośnie. Jeśli się ją właściwie wykorzysta, to wisną spowoduje rozkwit zespołu. I tego życzę. Ale o tym będziemy już czytać na oficjalnej stronie klubu.