Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Mistrz Ortografii z Moch!!!2018-05-29  

17 maja 2018 roku w Starkowie, odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł ,,Mistrza Ortografii”. Z naszej szkoły do etapu gminnego zakwalifikowali się: Roksana Czarna, Oliwier Piasecki, Alicja Sammler, Maja Skibska, Alan Prais, Zuzanna Kupczyk, Magdalena Wita oraz Krystian Marciniak. Jednak najlepszym z całej gminy wśród uczniów klas drugich, okazał się OLIWIER PIASECKI. Oto tekst, z którym musiał się zmierzyć.

Tekst dyktanda dla klasy II

Wiosna to cudowna pora. Budzi przyrodę do życia. W górze słychać śpiew skowronka. Wróbelki wiją gniazda. Jaskółki radośnie fruwają. Zielenią się liście, kwitną drzewa i krzewy. Ogród pachnie kwiatami. W kilku rzędach zakwitły żółte tulipany i różnokolorowe bratki. Na grządkach rośnie rzodkiewka, sałata, marchew i pietruszka. Nie brakuje również grochu i ogórków. Ranki są chłodne. W południe słońce mocno przygrzewa. Czasami pokropi wiosenny deszczyk. Innym razem zachmurzy się i można usłyszeć grzmot. To znak nadchodzącej burzy.    

                                                                                                    Gratulujemy!!!!!

redaktor: Mariola  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4017769      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia