Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 4-7
 Mistrzostwa Powiatu  w Drużynowych Biegach Przełajowych2017-03-31

31 marca 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu Wolsztyńskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. W tym roku zmieniono formułę rozgrywania zawodów. We współzawodnictwie uczestniczyły sześcioosobowe reprezentacje szkół w każdej kategorii. Uczniowie klas IV i młodsi mieli do pokonania dystans 1000m, zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Starsi V-VI-klasiści biegli około 1200m.

W tym roku do sportowej rywalizacji stanęło 8 szkół powiatu wolsztyńskiego, ze skromną reprezentacją naszej gminy ze SP Mochy, SP Bucz i SP Przemęt. W każdym biegu startowało około 45-50 zawodników. Od samego początku zawodnikom towarzyszyły ogromne emocje i stres, szczególnie tym, którzy debiutowali w biegach przełajowych. Atmosferę podgrzewało słoneczko i wspaniały doping kibiców, a nasze dzieciaki walczyły na trasach z wielkim zaangażowaniem.

Dla naszej szkoły zawody rozpoczęły się zaskakującym sukcesem najmłodszych dziewczynek. Cała "szósteczka" w składzie Anna Haręźlak, Antonina Franc, Emilia Kurek, Zofia Kuzak, Maria Hajduk, Sandra Jąder finiszowały indywidualnie w pierwszej dziesiątce, klasyfikując nasz zespół na 1 miejscu w drużynówce przed faworytami z Wolsztyna. Najlepiej z nich wypadła Ania Haręźlak, która wywalczyła brazowy medal, ale też niebywałym zaskoczeniem była Tosia Franc (9 lat) i Zofia Kuzak (10 lat), które jako najmłodsze w kategorii były kolejno V i VII. Między nimi Emilia Kurek – VI miejsce.

Bardzo ładnie wypadły także pozostałe drużyny. Starsze dziewczynki zajęły drużynowo III miejsce, najlepiej w tej kategorii pobiegła Estera Karkut plasując się na 5 miejscu. Chłopcy z klas IV zajęli drużynowo także III miejsce, a indywidualnie rewelacyjnie w tej kategorii pobiegł Oskar Szokało, zdobywając brązowy medal, a Damian Weiss zajął V miejsce. W starszej grupie chłopców rywale z Wolsztyna byli poza zasięgiem, jednakże nasz Tymek Placek z wielkim zacięciem walczył o jak najlepszą pozycję - ostatecznie zajął dobre V miejsce.

Nasze "złotka" drużynowo i Oskar Szokało indywidualnie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Zawody odbędą się 25 maja w Żerkowie.