Strona główna -> RYWAL-KLON -> Młodzicy
 MOCHY PANY!!!2009-09-26

W rozegranym  w sobotę 26-09-2009 r. meczu na stadionie w Buczu nasi młodzicy wygrali w derbach gminy wysoko 5-1 z "Heliosem". Wynik jest pewnym zaskoczeniem dla trenera, ale dla zawodników chyba także.

Zaczęło się tradycyjnie niemrawo (chyba ze względu na niską temperaturę) i od prowadzenia w  10 minucie "Heliosa". Z każdą upływającą minutą było jednak coraz lepiej.  Tak jak w poprzednim meczu sygnał do ataku dał Arek Mehr. Przebił się w polu karnym i mocnym strzałem „z czuba” pod poprzeczkę wyrównał na 1-1. Opanowanie środka boiska pozwoliło na w miarę spokojne konstruowanie akcji. Tym razem w polu karnym zawojował, grający dobry mecz Marek Firlej i również mocnym strzałem pod poprzeczkę dał nam prowadzenie 2-1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W szatni było spokojnie, przypomnienie zadań taktycznych i przygotowanie do drugiej części meczu. Po przerwie już w pierwszej minucie strzałem w słupek popisał się Nikodem Walkowiak. Ale bramki nie padały. Dopiero wykonywany przez Alberta Nowaka z 25 metrów rzut wolny zaskoczył bramkarza  "Heliosa" i było 3-1.

Na bramkę gospodarzy sunęły kolejne ataki. Na 4-1 podwyższył pięknym strzałem tuż przy słupku Marek Firlej, który również pięknie asystował przy kolejnej bramce. Wbiegł w pole karne, zabrał ze sobą trzech obrońców i wyłożył piłkę jak „na patelni” na 7 metr Arkowi. Takiej okazji snajper nie zmarnował, płasko po ziemi  przy słupku i 5-1.

Wynik okazały, ale mamy nadzieję, że nie przewróci on w głowach naszym młodzikom. Do końca ligi jeszcze cztery kolejki i różnie może być. Teraz drużyna mocniej potrenuje, bo w sobotę 03-10-2009 r. nie gra swojego meczu, ma pauzę.