Strona główna -> BIBLIOTEKA PUBLICZNA
         IMIENINY:
 Muzyczne czytanie na wiosenne spotkanie2019-05-20  
W piątek 17 maja br. w mocheńskiej bibliotece publicznej odbyło się niezwykłe spotkanie z najmłodszymi dziećmi z miejscowego przedszkola. Gościem specjalnym był Pan Łukasz Wojciechowski, który jest instruktorem kultury w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Przemęcie i muzykiem grającym na trąbce w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej działającej w GCKiB oraz radnym gminy Przemęt.
Na początku spotkania Pan Łukasz przeczytał dzieciom „muzyczne” wierszyki o trąbkach i trębaczach. Następnie opowiedział maluchom o budowie i grze na trąbce. Jednak największe zaskoczenie i wielka niespodzianka nastąpiła nieco później, kiedy okazało się, że gość przyniósł ze sobą niebieski futerał, w którym była… srebrna trąbka. Pan Łukasz zagrał dzieciom fragmenty różnych utworów, wśród których znalazły się wszystkim znane „Kaczuchy” i melodia z bajki o Reksiu. Potem każdy chciał dotknąć i spróbować gry na tym niezwykłym instrumencie. Najpierw Pan Łukasz przeprowadził krótki kurs nauki „gry na trąbce”, a niektórzy wypróbowali swoje umiejętności w praktyce.
Na zakończenie, z drobną pomocą gościa, każdy maluch odcisnął sobie „trąbkową” pieczęć na pamiątkę.
W podziękowaniu za tak miłe spotkanie przedszkolacy wręczyli Panu Łukaszowi laurkę, a gość obdarował dzieci słodkościami.
redaktor: Rozalia L.  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4924521      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia