Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Otwarcie boiska2018-05-21  
   21 maja na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej i lokalnej. Tego dnia zostało uroczyście otwarte nowe - wielofunkcyjne boisko szkolne. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten dzień, ale było warto...

  Na początku Pani Dyrektor - Małgorzata Zielińska powitała zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli. Pani Dyrektor podkreśliła znaczenie boiska dla uczniów i całej społeczności lokalnej. Podziękowała przede wszystkim władzom gminy za doprowadzenie do wybudowania tego obiektu, a także wszystkim, którzy przybyli, by z nami ten moment świętować. 

Wśród gości znaleźli się: poseł Jakub Rutnicki, p. Wójt Dorota Gorzelniak, p. Wicewójt Mariusz Silski, Starosta Janusz Frąckowiak, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Dominiak, dyrektorzy szkół i przedszkoli z gminy Przemęt oraz Ksiądz Proboszcz Ryszard Penczyński i odpowiedzialna za projekt z ramienia gminy pani Maja Flieger.

  Pani Wójt krótko przedstawiła, jak wyglądały przygotowania do budowy boiska. Koszty wyniosły ponad 540 tysięcy złotych, ale nie ma się co dziwić, bo boisko jest warte swojej ceny. Obiekt był współfinasowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski województwa wielkopolskiego oraz gminę. Następnie głos zabrali inni goście, zwłaszcza poseł Jakub Rutnicki, który podkreślił wspaniałą współpracę z miejscowymi władzami podczas realizacji tego projektu i wyraził ochotę spotkania się na tym boisku już w sportowych okolicznościach. Wkład naszych sportowców, zwłaszcza z klubu AZYMUT, we wspaniałą lokatę w klasyfikacji wielkopolskiego sportu podkreślił Starosta Janusz Frąckowiak. Wszyscy składali życzenia, ale i przekazywali prezenty - różne, nawet czek na dmuchawę do czyszczenia boiska, ale i cukierki dla wszystkich dzieci od Dyrektora szkoły w Kaszczorze. Po przemowieniach nastąpił czas na poświęcenie obiektu, co sprawnie, ale z właściwą powagą uczynił nasz Ksiądz Proboszcz - Ryszard Penczyński.

  Po wystąpieniu gości nadszedł czas na występy artystyczne naszej młodzieży. Najmłodsi przygotowali koła olimpijskie, z którymi stanęli przed zaproszonymi. Następnie dziewczyny z klasy siódmej i czwartej Szkoły Podstawowej zaprezentowały układ gimnastyczny. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności naszych, szczególnie najmłodszych, dziewczyn. Po tym występie uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z p. Honoratą Paterek i p. Mateuszem Wawrzyniakiem zatańczyli taniec "Sofia". Wyglądało to znakomicie, bo uczniów było bardzo dużo. Dwoje naszych uczniów - Wiktoria Wita i Łukasz Włodarczyk - uczęszczają do szkoły tanecznej. Oni również zaprezentowali swój talent i zatańczyli dwa tańce w fenomenalnych strojach. Ich umiejętności wzbudziły podziw widzów. Po części artystycznej odbył się bieg. Cezary Górny, Paweł Zając, Łukasz Tomiak i Kacper Skorupka zaprezentowali bieg sztafetowy na nowej bieżni. Przerwali taśmę na mecie,  wypuszczając balony, które miały symbolizować otwarcie bieżni. Po biegu p. Zdzisława Ślusareńka wręczyła nagrody, które uczniowie zdobyli w konkursie "Trzymaj Formę!"

Na zakończenie P. Dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za trud włożony w przygotowanie występów  i zachęciła wszystkich do uprawiania sportu i do prowadzenia zdrowego stylu życia.


FOTO - OTWARCIE


 FILM 1    -    FILM 2


  Miejmy nadzieję, że nowe boisko zostanie docenione przez uczniów i dzięki niemu będą zdobywać lepsze wyniki w konkurencjach sportowych. Sport jest ważny w życiu, to on uczy nas, żeby dążyć ze wszystkich sił do celu, a boisko ma nam w tym pomóc! Pamiętajmy, że z nowego obiektu mogą korzystać nie tylko uczniowie!

relacja na stronie Urzędu Gminy w Przemęcie - tutaj


a tak powstawało... 

FOTO HISTORIA BUDOWY
fotografie własne i z dronów Kamila Musiała i Rafała Firleja

redaktor: Moniek  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4108296      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia