Strona główna -> O S P -> Aktualości
         IMIENINY:
 Otwarte drzwi w strażnicy OSP w Mochach2019-05-19  

Strażacy OSP Mochy 19 maja 2019 zaprosili do remizy mieszkańców Moch, aby pokazać im wyremontowane pomieszczenia, nowe szafki oraz nowoczesny sprzęt i wóz strażacki. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dla najmłodszych atrakcją była wystawa 60 modeli wozów strażackich z kolekcji dh Piotra Stępczaka z OSP Wijewo.

Uczniowie klas I-III odwiedzili remizę w środę 15 maja 2019 r. Dh Piotr Kokornaczyk pokazał nam wóz strażacki oraz sprzęt gaśniczy stosowany przez strażaków. Kto chciał, mógł przymierzyć hełm strażacki oraz potrzymać prawdziwa prądownicę. Oprócz tego przyszli strażacy mogli pokolorować obrazki o tematyce strażackiej w kąciku plastycznym przygotowanym w remizie. 

Na manekinach przedstawiono dawny mundur typu "moro", stosowany do połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia oraz ubranie specjalne Nomex stosowane od roku 1996. Dzieci mogły też zobaczyć i uruchomić oryginalną ręczna syrenę z okresu II wojny światowej. 

GALERIA

Wszyscy odwiedzający strażnicę wpisali się do kroniki strażackiej. Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów znajdą się tacy, którzy w przyszłości będą chcieli zasilić szeregi OSP w naszych wsiach.

Wychowawczynie klas I-III             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6529454      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia