Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 PASOWANIE NA UCZNIA 20192019-10-18  

      Pierwszoklasiści długo czekali na uroczystość Pasowania na ucznia, aż wreszcie nadszedł ten ważny dzień. W piątek 18 października 2019 roku obie klasy pierwsze elegancko ubrane wraz z rodzicami zebrały się w Sali wiejskiej w Mochach. Na uroczystość przybyła Dyrekcja szkoły – p. dyrektor Małgorzata Zielińska, p. wicedyrektor Jerzy Bortniak, wójt Gminy Przemęt p. Janusz Frąckowiak, dyrektor przedszkola w Mochach p. Barbara Matysiak, dyrektor przedszkola w Nowej Wsi p. Alina Piotrowska, bibliotekarka p. Rozalia Lorenc, przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Marciniak, była dyr. przedszkola p. Barbara Utrata oraz grono pedagogiczne naszej szkoły i w/w przedszkoli. Zawitali do nas także przedstawiciele mocheńskiego kabaretu ,,Muchy”, którzy wcielili się w postaci policjanta, Magdy Gessler, Iwony Pawlović i Elżbiety Zapendowskiej.

      Pierwszaki wykonywały różne zadania, które oceniała kabaretowa komisja. Pani Zapendowska była zachwycona pięknym śpiewem kandydatów na pasowanie. Taniec oceniała pani Iwona i po występie, zaprosiła całą grupę do "Tańca z gwiazdami". W obecności p. Gessler dzieci rozróżniały owoce oraz warzywa, zrobiły to znakomicie, więc zadanie zaliczono z dużym entuzjazmem. Policjant uważnie słuchał, gdy pierwszoklasiści mówili o bezpieczeństwie i również wydał pozytywny werdykt. Cała komisja bardzo wysoko oceniła zdolności recytatorskie oraz pokazy sportowe naszych uczniów.

        Następnie pani dyrektor stwierdziła, że pierwszaki są już gotowe do ślubowania i pasowania. Wszyscy obecni na sali powstali i wprowadzono sztandar, a potem odśpiewano hymn Polski. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a potem pani dyrektor pasowała ich ołówkiem na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom od dyrekcji szkoły oraz słodycze. Potem Przewodnicząca Rady Rodziców p. Marciniak wręczyła im upominki, a opiekun SKO – p. Katarzyna Filipek rozdała książeczki do systematycznego oszczędzania. 

          Następnie pan wójt J. Frąckowiak pogratulował pierwszakom, że tak pięknie umieją śpiewać hymn narodowy i przekazał upominki. Wielkie torby z cukierkami przygotowały swoim byłym wychowankom również dyrektorki przedszkoli. 

      Na koniec wychowawczynie klas pierwszych serdecznie podziękowały rodzicom, którzy spisali się na medal zarówno podczas przygotowań przed pasowaniem jak i po imprezie.

GALERIA
zdjęć pana Tomasza Paterka

Szczególne podziękowania należą się p. Magdalenie Stroińskiej, Żanecie Kitta, Hannie Brożyńskiej oraz Mateuszowi Wawrzyniakowi.

Lidia Kluczyńska i Elżbieta Wita              

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6529449      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia