Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Piernikowe warsztaty...2018-12-14  

Przedświąteczny czas, to nie tylko robienie porządków i zakupy, ale też pieczenie pierników. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mochach we współpracy z Radą Sołecką postanowiły zorganizować warsztaty kulinarne. W dniach 13 i 14 grudnia 2018 r. zaprosiły chętne dzieci do sali wiejskiej i wspólnie z nimi piekły pierniki. Wcześniej zakupiły produkty, które zasponsorowało Stowarzyszenie Przyjaciół Moch i przygotowały ciasto, które „leżakowało” kilka dni, aby potem młodzi piekarze mogli je wałkować, wykrawać, układać na blaszkach i piec.

W czasie, gdy pierniki się piekły, to nie było czasu na nudę, bo pani Danka Skulska czytała dzieciom książki o tematyce świątecznej. Omawiali świąteczne tradycje i potrawy wigilijne.

Po upieczeniu ozdabiali pierniki kolorowym maczkiem, perełkami, polewą czekoladową i różowym lukrem. Każdy układał swoje pierniki na talerzu, aby tam wyschły. Obok ustawiali swoje wizytówki, bo po wyschnięciu panie spakowały każdemu jego wypieki w świąteczne torebeczki i doczepiły wizytówkę. Słodkie prezenciki otrzymali od nas szefowie instytucji i organizacji współpracujących z Radą Sołecką.

GALERIA

W warsztatach wzięło udział ponad 50 dzieci.

Zarówno młodym i trochę starszym piekarzom spodobało się to wspólne pieczenie i już planujemy inne warsztaty… może na włoska nutę i na stole będzie pizza?

Elżbieta Wita              

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4845478      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia