Strona główna -> RAMOL -> HALOWE MISTRZOSTWA GMINY do 2009
         IMIENINY:
 Piłkarskie Mistrzostwa Gminy Firm na ORLIKU!2013-03-15  
To były Mistrzostwa dla amatorów małego boiska! To dla nich TS "RAMOL" postanowił zorganizować swoją pierwszą imprezę na jedynym w naszej gminie obiekcie ORLIK 2012. Chcieliśmy sprawdzić, czy są wśród nas amatorzy, którzy zechcą wspólnie porywalizować bez względu na granice wiekowe, ale których łączą wspólne interesy. Na co dzień zawodowe, a w te świąteczne dni sportowe. Chcieliśmy, by te mistrzostwa były alternatywą dla piłkarzy trenujących w klubach piłkarskich grających w rozgrywkach organizowanych przez OZPN-y i sponsorowanych przez Gminę.
W tym roku oprócz drużyn reprezentujących firmy i branże dopuściliśmy także reprezentacje strażaków-ochotników, którzy jednak wystawili tak młode drużyny, że były to praktycznie reprezentacje wsi, co wyłamało się z naszych założeń. Strażacy rzeczywiście okazali się najlepsi i chyba tylko dlatego, że w eliminacjach wpadli wszyscy na siebie nie zajęli wszystkich miejsc na podium. Chociaż, finałowi rywale dostali się tam dopiero dzięki lepiej egzekwowanym rzutom karnym, bo swoich półfinałowych rywali w regulaminowym czasie gry pokonać nie zdołali ani ostateczni mistrzowie z Bucza, ani ich koledzy z Siekowa.
Ale... po kolei. Najpierw w ostatnią kwietniową niedzielę odbyły się grupowe mecze eliminacyjne. Jako pierwsi do boju stanęły drużyny firm rodzinnych "JOHN" i "PISKORSKI". Minimalnie lepsi i to w samej końcówce okazali się ci drudzy. Także następny mecz drużyn "ROLNICY" - praktycznie wzmocniona ekipa przemęckich oldbojów i "BELFEREK" - drużyna złożona z nauczycieli, głównie wf z przemęckich szkół, zakończył się podobnie. ROLNICY nie tylko odrobili dwubramkową stratę, ale także strzelili trzeciego gola. Z tej grupy jednak obie awansowały do gry o mistrzostwo, gdyż w kolejnych meczach z rodzinnymi firmami wychodzili zwycięsko. Trudniej przychodziło to nauczycielom, którzy mimo zupełnie niezłych umiejętności, jednak dostawali zadyszki "wiekowej".
Były to interesujące, w większości wyrównane mecze, w których nie brakowało niczego, co charakterystyczne dla meczów o najwyższą stawkę. Była więc i ambitna walka i niezły poziom, ale i pretensje i "męskie" słowa, na szczęście ostatecznie uśmiechy na twarzach nawet pokonanych i spora dawka wesołości, którą największą porcję zasponsorowała drużyna Urzędu Gminy. Nic dziwnego, skoro w jej składzie znalazła się mocna paczka z GOK-u. I trzeba uczciwie powiedzieć, że w pojedynkach ze strażakami (w grupie B) naprawdę pokazała się z dobrej także tej piłkarskiej strony. Braterska walka druhów była bardzo wyrównana, aż dwa mecze kończyły się remisami. Ostatecznie OSP Bucz i OSP Siekowo awansowali do finału A, a OSP Radomierz musiał zadowolić się walką w finale B wraz z ekipą Urzędu.


 
FOTOWSPOMNIENIE PIERWSZEGO DNIA  

Finały odbyły się w Święto Pracy. Data nie jest przypadkowa, skoro ludzie pracy mają się zabawić, to kiedy jak nie w takim dniu?!
Mecze półfinałowe były dłuższe od grupowych i już pierwszy dostarczył niesamowitych emocji. Ostatecznie dopiero rzuty karne rozstrzygnęły, że o wyższe miejsce zagra nie ekipa UG, lecz "Piskorscy". W drugim strażacy z Radomierza pokonali "Johnów", ale pozwolili strzelić sobie aż 4 bramki!
Zmęczona drużyna zawodników z Wielenia i Kaszczoru jednak zdołała w jeszcze dłuższym meczu wreszcie odnieść zwycięstwo. Tym razem to "urzędnicy" zagrali chyba zbyt radosny futbol, by odnieść zwycięstwo. No cóż, ktoś musiał zająć 8 miejsce. Finał B, zgodnie z przewidywaniami wygrała młodzież z Radomierza, ale nie bez wysiłku pokonała dzielnie stawiających czoło drużynie firmy z Solca Nowego.

W finale A, najciekawiej było w półfinałowych starciach rutyny z młodzieżą i omal nie doszło do sensacyjnych rozstrzygnięć. Najpierw przemęccy ROLNICY zremisowali ze strażakami z Bucza i odpadli w rzutach karnych, a potem podobny scenariusz miał mecz BELFERKÓW ze strażakami z Siekowa. Dla nauczycieli było to o tyle złe rozstrzygnięcie, że na mecz o trzecie miejsce sił już nie starczyło i po 10 min wykończeni, prawie sami pięćdziesięciolatkowie snuli się po boisku oddając podium praktycznie bez walki.

Emocje wróciły w finale, gdzie najmądrzej grająca w całym Turnieju drużyna z Bucza wypunktowała kolegów z Siekowa i zasłużenie zdobyła pierwsze Mistrzostwo Firm Gminy Przemęt. Organizatorzy uznali, że pamiątkowe trofea należą się wszystkim, więc Urząd Gminy wszystkim je ufundował, za co bardzo dziękuję. Dziękuję także wszystkim osobom, które tę imprezę pomogły przygotować i przeprowadzić oraz gospodyniom obiektu, paniom Kasi i Irenie.


FOTOWSPOMNIENIE Z FINAŁÓW

Przyznam z zadowoleniem, że zebraliśmy całkiem sporą ilość pochwał sugerujących kontynuowanie tej sportowej zabawy, ale chętnie zapoznamy się z uwagami i sugestiami innych podobnych pomysłów na zagospodarowanie weekendowego czasu na boisku ORLIK lub innych obiektach sportowych w naszej gminie, których przecież nie brakuje. Namawiam kluby piłkarskie, by w ramach podziękowania za publiczny sponsoring nie bały się organizować imprez dla amatorów grających w piłkę wyłącznie dla przyjemności. Komentarze są Wasze...

W_Y_N_I_K_I

pliki do pobrania:
- WYNIKI
- LISTA ZGŁOSZONYCH DRUŻYN
- ZGŁOSZENIE - wersja tekstowa
- REGULAMIN SZCZEGÓŁOWY
- GŁÓWNE ZAŁOŻENIA
- ZGŁOSZENIE - wersja pdf
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 4Strona:  1  dodaj komentarz

  ja2013-05-11 00:13:57

Brawo! szkoda ze tak malo "RAMOLI" w naszej gminie! Brawo! jestem za takimi inicjatywami! Brac przyklad! (regulamin dopuszczal osp i bardzo dobrze) Mam nadzieje ze wywola to dyskusje i ktos zrobi zawody dla osp do 16 mdp i 17 i wiecej roku zycia! a co !?

  ugodowy2013-05-04 08:16:42

A ja jestem za. OSP to STOWARZYSZENIE, a nie firma, czy instytucja. Trzeba tylko troche namówić ludzi z innych rzemiosł i bedzie to fajny turniej mieszanki rutyny i młodości i naprawde prawie samych amatorów, gdzie w każdej drużynie zagra ktoś kto kiedyś gdzies grywał, troche trenujac.

  Siekowo2013-05-03 20:37:53

Gratuluje pomysłu. Bardzo dobra idea. Nie zgadzam się jednak ze zdaniem : \"W tym roku oprócz drużyn reprezentujących firmy i branże dopuściliśmy także reprezentacje strażaków-ochotników, którzy jednak wystawili tak młode drużyny, że były to praktycznie reprezentacje wsi, co wyłamało się z naszych założeń\" W regulaminie było zapisane ze udział mogą brać również instytucje z terenu gminy a OSP można chyba nazwać instytucją.Wychodząc dalej z takiego założenia w skład OSP wchodzą Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w których zawierają się osoby poniżej 18 roku życia.

  ja2013-05-02 22:11:03

gratulacje dla wszystkich druzyn! Mysle ze brakuje takich turniei. Brakuje pieniedzy i organizatorow na to zeby zrobic np osobny turniej dla firm, odldoy, czy mlodziezy. Brawo dla takich "szalencow" jak RAMOL za to ze sie odbyl ten bez wsparcia Gminy!

 liczba odwiedzin: 4924522      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia