Strona główna -> MOCHY -> Mochikanie
         IMIENINY:
 Planów wiele, pieniędzy mało...2016-09-14  

Bardzo aktywnie uczestniczyli mieszkańcy Moch w kolejnym Zebraniu Wiejskim, podczas którego przede wszystkim rozdysponowano niewielkie środki, którymi nasza wieś może przeznaczać na publiczne cele. Wprawdzie znów było nas niewielu, bo ledwie ponad 40 osób, ale za to osób potrafiących nie tylko mówić, ale i słuchać, a co najważniejsze także rozumieć wzajemnie.

Pierwsze 10 tys. złotych, które przeznaczono na organizacje Dożynek, akcje wypoczynkowe dzieci w czasie ferii i wakacji, utrzymanie porządku wiejskich miejsc publicznych, czy organizację imprez środowiskowych, nie wzbudziło żadnych kontrowersji i zaakceptowano je jednogłośnie.

Pozostałe 23 tys. złotych już nie było takie oczywiste i zanim podjęto decyzję długo się przekonywano, co jest ważniejsze, utwardzenie ulic, zwłaszcza Przemęckiej, czy rozpoczęcie powstania Parku Wiejskiego zagospodarowującego teren po oczyszczalni ścieków. Ostatecznie zdecydowanie wygrał ten drugi projekt, który osobiście reklamowała Dorota Gorzelniak - mieszkanka Moch. Inna sprawa, że gmina się do tego przedsięwzięcia dołoży, co już obiecała Wójt... Dorota Gorzelniak.

FOTOGALERIA

Także w części spraw różnych poruszono kilka nurtujących mieszkańców problemów, zadając pytania zarówno pod adresem prowadzącego Zebranie sołtysa Marka Malcherka i wiejskich radnych, Elżbiety Wita i Piotra Kokornaczyka, jak i przede wszystkim pani Wójt. Wrócił wiec temat masztu telekomunikacyjnego, problemów kanalizacyjnych na stadionie, porządków przy posesjach i wiejskich drogach, oznakowania ulic, planowanymi inwestycjami, bieżącymi usterkami, a także racjonalności gospodarowania środkami przez GOPS.

Ostatecznie, po półtoragodzinnych obradach, wszyscy w zgodnej atmosferze rozeszli się do domów lub... kontynuowało dyskusję już w mniejszych gronach, ale już poza Salą Wiejską.

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 6Strona:  1  dodaj komentarz

  naczelny2016-09-27 10:19:22

Rozumiem, że niektórzy hejterzy mogą czuć się zawiedzeni, ale przypominam: Jeśli ktoś chce pisać wyłącznie złośliwości, to musi znaleźć sobie inną przestrzeń. U nas piszemy merytorycznie, wyrażając opinie krytyczne w sprawie, a nie dla wyładowania własnej frustracji. A oskarżenia proszę wspierać dowodami lub powoływać się na źródła. Inaczej są to tylko pomówienia, a tych nie będziemy rozpowszechniać.

  bbb2016-09-26 19:04:22

dlaczego kasujecie lub nie wyświetlacie wszystkich komentarzy widze jak wam są niewygodne to wogole ich niewyświetlacie nieładnie

  Mieszkaniec2016-09-21 13:32:52

Tylko,że jak mieszkaniec czy przedsiebiorca chce mieć ładnie przed posesja czy firma to musi sam za swoje pieniądze zrobić,--gmina mu nie zrobi,więc niech sami się dołożą bo to będzie wizytowka Mleczarni.

  mochikanin2016-09-19 20:47:12

bardzo dobre posunięcie z tym parkiem

  aaa2016-09-19 15:29:43

to było wiadome że przegłosuje park pani wójt nawet plan zagospodarowania miala a ulice mogą poczekać a że gmina dołoży no przecież to grunt gminny to w czym problem my mieszkańcy mamy dać

  Obywatel2016-09-17 16:11:52

Co z tego że z jednej strony Mleczarni będzie Piękny Park - jak z drugiej jest zaniedbamy "śmietnik"

 liczba odwiedzin: 4111459      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia