Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 POZNAJEMY ZAWODY2018-12-12  

W środę 12 grudnia,  tuż po śniadaniu, wybraliśmy się na wycieczkę do Apteki w Mochach, w ramach rocznej innowacji pedagogicznej „Każdy przedszkolak dobrze wie, kim w przyszłości zostać chce”. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyposażenia apteki oraz zapoznanie się z pracą aptekarza.
Po dotarciu na miejsce przywitała nas Pani farmaceutka, która zaprosiła nas na zaplecze i opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Pokazała przedszkolakom, jak dużo leków znajduje się na aptecznych półkach. Dzieci wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.
Dzieci ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne
do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Na koniec przedszkolacy zostali obdarowani kolorowankami, a w geście wdzięczności za miłe przyjęcie dzieci wręczyły Pani Ani piękne podziękowanie i laurkę świąteczną.


Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie nas w tajniki ważnej i odpowiedzialnej pracy farmaceuty.

                                      Małgorzata Józefczak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4845421      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia