Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 PRACOWITY DZIEŃ PISARZA ŁUKASZA WIERZBICKIEGO W MOCHACH2018-05-29  

Klasy I-III od października do kwietnia czytały książki Łukasza Wierzbickiego. Najbardziej podobały się uczniom lektury „Afryka Kazika” i „Dziadek i niedźwiadek”. W maju odbył się konkurs plastyczny dla klas pierwszych i drugich oraz literacki dla klas trzecich. Młodsi wykonali piękne ilustracje do poznanych lektur, a starsi napisali listy do pana Łukasza Wierzbickiego, w których pisali o swoich przeżyciach związanych z czytanymi książkami, przedstawiali swoje plany na przyszłość oraz pisali o swoich zainteresowaniach. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i wyeksponowane na wystawie w szkolnej stołówce. Nagrody wręczył uczniom p. Łukasz Wierzbicki, który 29 maja 2018 roku odwiedził naszą szkołę i spotkał się z uczniami klas I–IV. 

Spotkania były niezwykle ciekawe i wesołe. Autor wykorzystał wiele eksponatów, pokazał zdjęcia ze swoich podróży śladami Kazika Nowaka oraz dokumenty potwierdzające, że w polskiej armii służył niedźwiedź Wojtek. Były to fotografie z czasów drugiej wojny oraz fragment filmu ukazujący zabawy zwierzaka z żołnierzami (można go obejrzeć w naszej galerii). W ciekawy sposób zachęcał do czytania książek i promował swoją nową książkę pt. „Ocean to pikuś”, w której opisuje przygody znanego podróżnika Aleksandra Doby, który to 3 razy kajakiem przepłynął Atlantyk. Kiedy czytał fragment tej książki, to nasi uczniowie wcielili się w role kajakarza i rekina i inscenizowali czytaną scenę. 

GALERIA

f i l m

Po spotkaniach autor rozdawał swoje materiały promocyjne z autografami, a chętni uczniowie mogli zakupić jego książki. Po spotkaniu w szkole podróżnik udał się na spotkanie do biblioteki publicznej, gdzie spotkał się z dorosłymi czytelnikami, a przed wizytą w szkole odwiedził przedszkole w Mochach. Dziękuję Radzie Rodziców i Spółdzielni Uczniowskiej za dofinansowanie naszych spotkań. Wychowawczyniom klas I-III i paniom polonistkom dziękuję za współpracę w przygotowaniach do spotkania.

Elżbieta Wita                       

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4108277      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia