Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Program „Pomysłowy Rok”2017-12-30  

Uczniowie klasy drugiej zakwalifikowali się do programu „Pomysłowy rok”, który jest bezpłatnym programem pilotażowym przygotowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa. Wychowawca klasy biorącej udział w programie ma obowiązek raz w miesiącu przeprowadzić lekcję wg scenariusza poleconego w programie, a następnie wysłać opinię o scenariuszu oraz kilka zdjęć do Fundacji. Więcej szczegółów o tym programie można znaleźć na stronie www.scenariuszelekcji.edu.pl.

Pierwszy scenariusz, który zrealizowaliśmy nosił tytuł „Czy w lesie można spotkać misia?’’. Głównym celem lekcji było poznanie różnych gatunków niedźwiedzi, ich sposobu poruszania się, trybu życia oraz porównanie niedźwiedzia-ssaka i misia-pluszaka do zabawy. Oto zdjęcia z tej lekcji. Scenariusze są bardzo ciekawe, zawierają filmy i prezentacje związane z tematem oraz wiele ciekawych zadań rozwijających wyobraźnię dziecka i pogłębiających ich wiedzę o otaczającym nas świecie.

Galeria - niedźwiedzie

Drugi scenariusz dotyczył Świąt Bożego Narodzenia. Najpierw dzieci obejrzały film o tradycjach i zwyczajach świątecznych, potem opowiadały o zwyczajach panujących w ich domach. Bardzo podobał im się etap lekcji o zmysłach czyli uruchomienie węchu, smaku, dotyku, wzroku. Wcześniej przygotowałam słoiczki z watą i zamknęłam tam wanilię, suszone grzyby, cynamon, gałązki świerku i goździki. Po kilku dniach zapach utrwala się na wacie i dzieci wąchają same waciki, aby rozpoznać świąteczny zapach - super zabawa -bardzo podobała się dzieciom.
Następnie rozróżniały i dotykały gałązki drzew, same stwierdziły, że jodła jest miękka i przyjemna w dotyku, a świerki są kłujące i sztywne. Po wysłuchaniu kolędy, pastorałki oraz nowoczesnego utworu świątecznego - ładnie rozróżniły te utwory, określając nastrój i tematykę. Dodały jeszcze, że dźwięki, które dochodzą do ich uszu w okresie przed świętami, to reklamy, a w święta to dzwonek św. Mikołaja. Potem z wielkim zapałem wykonywały łańcuszek z papieru i kolorowych rurek.

Galeria - święta 

 E. Wita          

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4105717      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia