Strona główna -> AZYMUT -> Aktualności
 Puchar Najmłodszych2018-06-03

Tegoroczne ogólnopolskie zawody "PUCHAR NAJMŁODSZYCH" – Mistrzostwa Polski Dzieci w Biegu na Orientację, odbyły się 1-3 czerwca br. w małej miejscowości Ochędzyn koło Wieruszowa. /woj. Łódzkie/. Zawodnicy przez 3 dni rywalizowali w trzch konkurencjach – biegu sprinterskim, klasycznym i sztafetowym. Na starcie stanęło ponad 450 dzieci w wieku do czternastu lat. Wśród nich nasi reprezentanci HKS"Azymut" Mochy.

Najlepiej w sprincie zaprezentowała się Antonina Franc, która w kat.K-10 zdobyła srebrny medal. W pierwszej dziesiątce uplasowali się również Amadeusz Cupryś 4m. Estera Karkut 5m. Anna Dreier 10m. Marika Skrzypczak 10m.

W biegu klasycznym najlepiej wypadł nasz klubowy kolega z Kaszczoru Amadeusz Cupryś zdobywając złoty medal, ale wśród nagrodzonych zalazł się także Julian Frac - 5m. i Estera Karkut - 6m. Dobre miejsca zajęli również Oliwier Brożyński – 7m. Marika Skrzypczak -7m. I Maria Hajduk – 7m.

Bieg sztafetowy rządzi się swoim prawami i tam może zdarzyć się wszystko. I tak też dla "Azymutu" był to szczęśliwy dzień. Szczególnie dla dziewczynek. Najmłodsze zawodniczki w składzie - Antonina Franc, Milena Miś i Karolina Mielcarek zdobyły brązowy medal w kat. K-10, podobnie na III miejscu uplasowały się starsze zawodniczki w kat. K-14 Anna Dreier, Alicja Michalewicz i Estera Karkut. Młodsze dziewczynki Sandra Jąder, Maria Hajduk i Patrycja Pieśniak w swoich klubowych sztafetach zajęły V i VI miejsce.

W ogólnej klasyfikacji klub HKS "AZYMUT" Mochy - spośród 37 klubów (biorących udział w zawodach) uplasował się na III miejscu ustępując tylko WKS Wawel Kraków i UMKS Kwidzyn.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom prawdziwie sportowej rywalizacji i życzymy motywacji do dalszej pracy i sukcesów.