Strona główna -> O S P -> Aktualości
         IMIENINY:
 RAPORT SPECJALNY - Gminne zawody sportowo-pożarnicze - Kluczewo 20112011-06-08  

W niedzielne popołudnie 5-go czerwca, na boisku w Kluczewie doszło do rywalizacji jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Przemęt. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem zawodów sportowo-pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz regulaminem młodzieżowych zawodów sportowo-pożarniczych (CTIF). W zawodach pożarniczych startowały w różnych kategoriach aż 42 drużyny.

Nasza jednostka OSP przygotowała do zawodów 3 drużyny - 2 młodzieżowe oraz 1 drużynę seniorską. Drużyny młodzieżowe dzięki uprzejmości Pani Wójt udały się do Kluczewa autobusem, natomiast drużyna seniorska ze względu na niezbędny sprzęt, do Kluczewa udała się samochodem bojowym GAMPr Magirus 100D7. Po dojechaniu na miejsce naczelnik Jakub Utrata zgłosił ostateczne składy oraz wylosował numery startowe. Jako pierwsza startowała żeńska drużyna młodzieżowa. Mimo doskonałego przygotowania oraz bardzo dobrej dyspozycji potwierdzonej na treningu poprzedzającym zawody, zabrakło szczęścia. W żaden inny sposób nie można wytłumaczyć koniecznych korekt w 'podstawowym składzie'. Nie można ukrywać, że mimo wyniku, który nie był najlepszy dziewczyny walczyły do końca. O tym, że wyszkolenie było bardzo dobre niech świadczy uzyskany w biegu sztafetowym czas 61,2s, co jest wynikiem o prawie 20 sekund lepszym od czasów uzyskiwanych podczas treningów! W konkurencji biegu sztafetowego był to 3 najlepszy czas... Sęk w tym, że aby wygrać trzeba zaprezentować się w obu konkurencjach równo. 6 miejsce pozostawia niesmak ale za rok znowu są zawody... :)

Występ męskiej drużyny młodzieżowej to historia rodem z filmu. Po wykonaniu rozwinięcia bojowego sędziowie zdecydowali, że jedna z hydronetek jest uszkodzona i należy ją wymienić na zapasową. Zapasowa również okazała się zepsuta wobec czego doszło do największego absurdu w ostatnich kilku latach. Zawodnicy wykonywali zadanie podstawowe tylko na jednym torze. (Tu zdecydowanie muszę wyjaśnić, że wg. regulaminu CTIF, nalanie 5 litrów wody do obu tarcz celowniczych jest zadaniem podstawowym - za jego nie wykonanie przewidziana jest dyskwalifikacja!). Efektem tego splotu dziwnych zdarzeń było powtórzenie rozwinięcia bojowego przez wszystkie 10 drużyn, które wystąpiły do momentu awarii. Czas uzyskany w powtórce oraz solidny występ na sztafecie dał znakomite 6 miejsce.

Największą zagadką dnia było to, jak zaprezentuje się seniorska drużyna OSP Mochy. Z przyczyn stricte sprzętowych odbył się tylko jeden trening przed zawodami. Obiektywnie rzecz biorąc - wstydu nie było. 10 miejsce należy uznać za sukces.

Zawody można zaliczyć z całą pewnoscią do udanych. Wszyscy biorący udział w zawodach, udali się na stadion by zjeść tradycyjną kiełbasę z grilla. Zabawa była doskonała, pogoda dopisała i tylko szkoda, że następne zawody dopiero za rok...


<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6529379      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia