Strona główna -> O S P -> Aktualości
         IMIENINY:
 Samochód poświęcony, niech służy na miarę swoich możliwości...2014-03-22  

Samochód ratowniczo-gaśniczy, którego szczegóły techniczne opisuje strona Zarządu Oddziału Gminnego OSP  w Przemęcie, jest w remizie OSP w Mochach już od ponad miesiąca, ale dzień 22 marca 2014 roku przejdzie do historii, gdyż to tego dnia nastąpiło jego poświęcenie, ceremonia niezmiernie ważna dla społeczności mocheńskich strażaków-ochotników.

Zanim do tego doszło, ksiądz proboszcz Ryszard Penczyński odprawił okolicznościową Mszę Świętą, w której ze swoim sztandarem uczestniczyli przede wszystkim odświętnie umundurowani nasi strażacy - byli i obecni oraz zaproszeni goście i mieszkańcy Moch.

Po Mszy na placu przed kościołem doszło do aktu poświecenia. Ksiądz Ryszard z charakterystyczną dla siebie pieczołowitością polał nowy wóz wodą święconą z każdej strony, by bezpiecznie woził i służył w niebezpiecznych obowiązkach naszym strażakom, którzy przecież są częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Po tej podniosłej chwili wszyscy w szpalerze przemaszerowali do sali wiejskiej, gdzie nastąpiła uroczysta kolacja zorganizowana przez szczęśliwych gospodarzy. Gości przywitał miejscowy strażak zawodowy, Artur Willmann, a po nim niektórzy zaproszeni goście osobiście składali życzenia pomyślnej służby i zadowolenia z drogiego zakupu.

Przemówił Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie mł.bryg. mgr inż. Sławomir Śnita. Komendant Gminny OSP w Przemęcie pan Marian Skibiński, który podkreślił szczególne zasługi w zabiegach związanych z pozyskaniem nowego samochodu do mocheńskiej jednostki przez Naczelnika OSP Mochy, pana Jakuba Utrata, a także Pani Wójt Dorota Gorzelniak, która z Urzędu jest przecież prezesem Zarządu Oddziału Gminnego OSP. Dowiedzieliśmy się z Jej ust, że samochód kosztował 600 tys, zł, na które złożyły się środki gminne i pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Poznaniu, za które podziękowała Zastępcy Prezesa Zarządu Wojewódzkiego, panu Markowi Baumgartowi, który wprawdzie spóźniony, ale osobiście odebrał podziękowania, a i sam bardzo wylewnie gratulował pomysłu i determinacji urzędnikom Urzędu Gminy, a szczególnie Pani Wójt, w pozyskaniu tego samochodu.

Swoją porcję życzeń strażacy otrzymali od mocheńskich instytucji i organizacji, które w ich imieniu wypowiedziała pani dyrektor Zespołu Szkół w Mochach Małgorzata Zielińska, a pod którymi poza Nią podpisali się przedstawiciele: Przedszkola i Rady Rodziców Szkoły i Przedszkola, Stowarzyszenia Przyjaciół Moch oraz Koła Gospodyń Wiejskich, które ugościło i zaproszonych, i gospodarzy. Życzenia od Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów przekazał pan Leon Rozynek.

Całość umiliły występy dzieci i młodzieży z mocheńskiego Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, które doskonale poprawiły i rozluźniły humory obecnym. Łza zakręciła się i ze wzruszenia, i z rozbawienia.

Pan Prezes OSP Mochy Andrzej Kowalewicz wraz ze skarbnikiem Grzegorzem Wojciechem podziękowali przede wszystkim za ten wielki dar, ale i za miłe słowa, a najmłodszych obdarowali smakowitym prezentem i zachętą, by w przyszłości zasilili grono strażaków.

I ja tam byłem...



...tom zdjęć narobił i opisał, a Was do komentowania i składania życzeń szczerze zachęcam.
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 3Strona:  1  dodaj komentarz

  Fanka2014-04-26 20:17:44

Polecam na poprawę humorów: Bojan Strażackie. Pozdrawia Browar Bojanowo :)

  Przedsiębiorca2014-03-27 14:19:03

Jak się ma sposobność decydowania o wydatkowaniu środków publicznych, a nie własnych prywatnych, to faktycznie jest się przedsiębiorczym. Mamy zatem wielu kandydatów do nominacji ludzi "przedsiębiorczych" to ostatnio dość modne startować w takich plebiscytach wysyłając s m s. Powodzenia dla przedsiębiorczych

  podatnik2014-03-27 08:45:44

Obowiązki gminy i wójta są powszechnie znane zgodnie z ustawą ppoż. W tym wypadku nowy samochód ratowniczo-gaśniczy to żadne zasługi i pomysłowość urzędników lecz obowiązek, a współfinansowanie zakupu to nie finansowanie przez wójta tylko budżet gminy, czyli również przez podatników. Zatem wszystkim mieszkańcom, podatnikom gminy należą się gorące podziękowania za ten pojazd. A urzędowi i kierującym jedynie powinno być wstyd, że po tylu latach zechcieli pomyśleć nad wymianą muzeum bo tym to raczej nie można było się poszczycić. Strażacy teraz mogą bez obaw o stan techniczny i wstydu wyjeżdżać do akcji. Bogu na chwałę ludziom na ratunek!

 liczba odwiedzin: 6529387      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia