Strona główna -> RAMOL -> SIATKÓWKA
         IMIENINY:
 Siatkarki nie obroniły tytułu...2014-02-28  
Na finiszu ligowych zmagań, które wprawdzie trochę ostudziły świąteczne i feryjne przerwy, spotkały się drużyny z których każda miała szansę na zwycięstwo w Lidze. Poobijane i osłabione obrończynie tytułu, mimo poniesionych porażek, wciąż miały szansę na powtórkę ubiegłorocznego sukcesu. Jednak faworytem w meczu rozegranym w mocheńskiej hali były rozpędzone Błotniczanki, podbudowane dodatkowo zdobyciem Pucharu Burmistrza Rakoniewic.
I najmłodsza ekipa organizatorek zmagań w Kobiecej Lidze Siatkówki już w pierwszym secie pokazała, że interesuje je tylko zwycięstwo, pewnie go wygrywając. Jednak gospodynie, mimo wyraźnej porażki, pokazały pazury lwic i... wygrały dwa kolejne sety!!! I to mimo kontuzji kolejnej szóstkowej zawodniczki. Czwarty set musiał rozstrzygnąć! Wygrany zostawał Mistrzem! Aż do stanu po 14, trwała wymiana ciosów. Piękne, długie i dramatyczne wymiany, w których nie brakowało ani świetnych ataków i jeszcze lepszych obron, ani niesamowitych błędów i nieporozumień. Końcówka należała jednak do przyjezdnych, które ostatecznie przełamały mochikanki, głównie lepszą zagrywką.
Mistrzostwo było rozstrzygnięte, ale mecz nie. Tie-break był lustrzanym, tylko któtszym odbiciem czwartego seta i gospodynie mecz przegrały i musiały się zadowolić tylko 1 pkt. Za mało, by wystarczyło na 2 miejsce. To bowiem przypadło siatkarkom z Perkowa, które były lepsze w bezpośrednich spotkaniach i im obrona wicemistrzowskiej pozycji udała. Na czwartym i piątym miejscu uplasowały się debiutujące drużyny z Przemętu i Radomierza, ale zwłaszcza przemęcka ekipa pokazała, że za rok może być o wiele wyżej.
Ja gratuluję wszystkim, zwłaszcza świeżym mistrzyniom, które z tego co mówią źródła zbliżone do dobrze poinformowanych, podsumowanie LIGI zorganizują 30 marca w Przemęcie, wspaniałej walki pod siatką i kapitalnej atmosfery.T A B E L A
pliki do pobrania:
- W Y N I K I
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4928808      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia