Strona główna -> RAMOL -> HALOWE MISTRZOSTWA GMINY do 2009
         IMIENINY:
 Siatkarskie Mistrzostwa AD 20102010-12-19  

W tym roku Urząd Gminy postanowił nie organizować Halowych Mistrzostw Gminy w Grach Zespołowych, ale postanowił wspomóc finansowo tych, którzy takie zorganizują na zasadach określonych przez siebie. Nie będzie więc walki o talony!

I tak, Stowarzyszenie Przyjaciół Moch postanowiło zorganizować Mistrzostwa Gminy Przemęt w Piłce Siatkowej, w identycznych kategoriach wiekowych, jak to miało miejsce do tej pory, ale bez ograniczeń liczby zawodników z danej wsi. Mogły też wsie wystawić dwie drużyny w jednej kategorii, ale z tej możliwości żadna nie skorzystała.

Jako pierwsze (12. grudnia) zmierzyły się seniorki. I był to turniej najlepszy. Nie tylko dlatego, że najliczniej obsadzony (wystartowało 5 drużyn), ale też przebiegał w bardzo symatycznej atmosferze, mimo że mecze były bardzo zacięte, drużyny prezentowały dobry, wyrównany poziom. Wszystkie rozegrały po 4 mecze, tak więc i wysiłek był duży, gdyż niektóre zawodniczki musiały wytrzymać nawet 10 setów! Z tego morderczego maratonu zwycięsko wyszły gospodynie i to dla naszej wsi dodatkowy powód do zadowolenia.

Omalże tydzień później do rywalizacji przystąpili oldboje. Tu grano systemem pucharowym. Do zeszłorocznych najlepszych drużyn dolosowano dwie pozostałe i rozegrano najpierw półfinały, a potem mecze o miejsca. Przegrani w półfinałach siatkarze z Nowej Wsi pokonali Solec i zajęli trzecie miejsce. Tylko, bo gdyby nie to, że trafili na gospodarzy, pewnie wyjechaliby ze srebrem. Przemęt bowiem w finale nie postawił tak wielkiego oporu siatkarzom z Moch, którzy mimo poważnego osłabienia i braku ogrania w tym sezonie, jednak dość pewnie wywalczyli kolejny tytuł w tej dyscyplinie sportu.

Nazajutrz odbył się mecz juniorek Moch i Solca, które jako jedyne postanowiły powalczyć pod siatką w zimowe popołudnie. Mochy wystawiły zupelnie nową, młodą drużynę złożoną praktycznie z samych gimnazjalistek. I niestety, to nie wystarczyło na dojrzalsze rywalki z Solca (i Solca Nowego), które pewnie pokonały gospodynie w trzech setach, z których tylko w ostatnim nasze zawodniczki pokazały lwi pazur. I tym samym tegoroczne mistrzynie przeszły do historii, gdyż jako jedyne w historii Mistrzostw nie pozwoliły Mochom zdobyć tytułu.

Jako ostatni na parkiet wyszli seniorzy. Szkoda, że tylko 3 drużyny. Dobrze, że prezentowały dobry poziom, chociaż i tu widoczny był brak ogrania zwłaszcza naszych zawodników. Najlepszy był od razu pierwszy i, jak się okazało decydujacy mecz pomiedzy siatkarzami Perkowa i Przemętu. Ostra walka trwała zwłaszcza w pierwszym secie, który musiał się przedłużyć, zanim Perkowo pokazało wyższość nad zawodnikami Przemętu. W drugim walka była juz mniej zacięta. Potem nadspodziewanie dobrze zawody rozpoczęli nasi siatkarze, którzy zdecydowanie wygrali pierwszego seta z Przemętem. Póxniej było już znacznie gorzej i ostatecznie ulegli i w tym i w następnym meczu. Wprawdzie momentami gra naszych zawodników bardzo nam sie podobała, ale tych momentów było za mało, by coś wiecej w Mistrzostwach ugrać.

Najdziwniejsze, a zarazem najsmutniejsze jest jednak to, że w naszych Mistrzostwach wystartowało więcej drużyn złożonych z ludzi po trzydziestce, niż z młodzieży, która ma obecnie warunki do uprawiania sportu o jakich ci starsi mogli tylko pomarzyć. Ja nie potrafię zrozumieć dlaczego? Może ktoś z czytelników pomoże mi poznać odpowiedź na to pytanie?

WYNIKI i pamiątkowe FOTKI

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 4Strona:  1  dodaj komentarz

  obserwator2010-12-20 22:33:32

Tak słaba frekwencja spowodowana jest, być może zbyt słaba motywacją. Dochodzimy do wniosku, że nowa formuła organizacyjna nie sprawdziła się.
\"Walka\" o puchary i dyplomy okazała się zbyt błaha w porównaniu do \"walki\" o talony na na halę. Do organizacji zawodów nie można się doczepić, aczkolwiek Stowarzyszenie nie zorganizuje wszystkich dyscyplin. Jednak znam takie osoby które chciały zorganizować pewne zawody lecz nie maja osobowości prawnej stąd wielkie brawa dla pomysłodawców \"\"nowej formuły rozgrywania HMGP za trafność decyzji. Sport w naszej Gminie bardzo kuleje, co można zaobserwować w bardzo nieaktualnej zakładce SPORT na www.przemet.pl. Mam nadzieje że ten nieudany rok HMGP w GZ będzie dla naszych pomysłodawców drogowskazem jak Mistrzostwa wygladac nie mają.

  Naczelny2010-12-20 19:24:33

Rzeczywiście, popełniłem błąd. Chyba niepotrzebnie chciałem być szybki. Dziękuję za podpowiedź i przepraszam zaiteresowanych. Na szczęście ostateczna kolejność się zgadzała.
Uwagi pierwszej nie rozumiem. Przecież najlepsze drużyny otrzymały puchary! Proszę nam wytykać tylko błędy popełnione, inaczej są to wstrętne poówienia.

  czy to błąd czy celowa zagrywka??2010-12-19 22:33:31

do administratora. w zakladce wyniki w gdzie jest szczegółowo opisany przebieg meczu w setach w sytuacji przemęt mochy jest podany wynik 1-2 a powinien byc podany wynik 2-1. nie powinno sie wprowadzac odwiedzających witryne w błąd

  dobry dowcip2010-12-19 22:23:29

puchary i dyplomy. dyplomy jak najbardziej a gdzie puchary dla najlepszych drużyn?? chyba ze w tym roku nie bylo najlepszych drużyn

 liczba odwiedzin: 5014506      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia