Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Słodziaki w 3b...2020-02-18  

Uczniowie klasy III b po raz drugi przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, która ma inspirować dzieci do codziennego czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Codzienne głośne czytanie dowolnej książki w domu, dokumentowane podpisem rodzica, było nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia. W czasie zajęć czytaliśmy książkę „Gang Słodziaków - Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”

Miejscem zamieszkania bohaterów jest las, dlatego przy okazji poznawania przygód Słodziaków uczniowie słuchali odgłosów lasu, poznali piętrową budowę lasu i gatunki zwierząt je zamieszkujące, budowę drzewa oraz rozpoznawali gatunki drzew iglastych i liściastych. Po prezentacji „Drzewa Polski” – uczniowie dobierali parami ilustracje przedstawiające liść i drzewo. Przypomnieliśmy również podstawowe zasady segregacji odpadów.

Centralnym elementem tegorocznej dekoracji konkursowej było Magiczne Drzewo Słodziaków. Konkurs za cel stawiał kształtowanie w uczniach odpowiedzialności za środowisko naturalne, stąd też główne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu w klasie dekoracji z odpadów nadających się do recyklingu. W naszym lesie zamieszkały Eko – Słodziaki. Uczniowie wykonali swoich ulubieńców według własnego pomysłu, wykorzystując plastik, makulaturę, nakrętki, puszki, gazety.

GALERIA

Zajęcia przeprowadzone w ramach akcji zainspirowały dzieci do dbania o najbliższe otoczenie i uwrażliwiły na rolę drzew w środowisku.

Renata Patalas                 

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6529487      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia