Strona główna -> MOCHY -> Mochikanie
         IMIENINY:
 Sołecki konkurs pt. „Mój ogród w czterech porach roku”...2020-07-15  

W miesiącu lipcu br. Sołectwo Mochy ogłosiło dla swoich mieszkańców konkurs na najpiękniejszy ogród. Zgłosiło się 15 uczestników. Konkurs będzie trwał do 15 maja 2021. Celem konkursu jest budzenie wrażliwości na piękno otaczającego świata, jak i świadomości w zakresie wspólnego działania na rzecz miejscowości Mochy, aktywizacja mieszkańców w tworzeniu nowego wizerunku wsi, troska o ochronę środowiska, ład i porządek oraz kształtowanie postaw proekologicznych. 

Promowana jest pomysłowość oraz nowatorskie rozwiązania dekoracyjne mające wpływ na podniesienie wyglądu i estetyki własnego domostwa i wsi. W skład komisji konkursowej wchodzi sołtys wsi oraz 4 członków rady sołeckiej. Komisja konkursowa w uzgodnionym z właścicielem ogrodu terminie, dokona czterokrotnej wizytacji - latem, jesienią, zimą i wiosną zgłoszonego do udziału w konkursie ogrodu. Członkowie komisji przyznają punkty za: różnorodność gatunkową roślinności, za nasadzenia roślin sezonowych, pomysłowość nasadzeń, np. kącik różany, kącik ziołowy, architekturę ogrodową /ławki, altanki, pomosty, studnie, pompy, pergole/, estetykę otoczenia. Dodatkowe punkty można uzyskać za posiadanie budek lęgowych, karmników oraz poidełek dla ptaków, domki dla owadów, kompostownik, zbieranie i zagospodarowanie wody opadowej oraz rośliny rzadko spotykane. W dniach od 17 do 19 sierpnia 2020r. komisja po raz pierwszy obejrzała zgłoszone ogrody. Każdy ogród ma swój klimat i inny charakter.

GALERIA - fotografie uczestników

Komisję zaskoczyła pomysłowość niektórych właścicieli ogrodów i zadziwiła ogromna różnorodność gatunkowa roślin. Nie spodziewano się również, że wiele osób ma rzadkie rośliny takie jak: tulipanowiec, klon palmowy, aukuba japońska, scewola, szpinak nowozelandzki, świerk koreański, akacja różowa, trytoma i wiele innych. Oceniano ogrody nowoczesne zaprojektowane przez specjalistów, jak i zwykłe ogrody pełne warzyw, ziół i znanych wszystkim kwiatów takich, jak: słoneczniki, malwy, floksy, nagietki, cynie, róże.

GALERIA - fotki komisji z letniej wizytacji

Patronat nad konkursem objął sklep "Granit" z ul. Powstańców Wlkp. w Mochach, który wspólnie z Radą Sołecką zorganizował dla mieszkańców spotkanie z przedstawicielem firmy "FRUCTUS", która zajmuje się produktami do pielęgnacji i uprawy roślin. Spotkanie odbyło się 29 sierpnia 2020 w sklepie "Granit" w Mochach. Przedstawiciel przedstawił produkty do pielęgnacji roślin, a potem odpowiedział na pytania uczestników spotkania. Nasi mieszkańcy przynieśli na to spotkanie okazy dorodnych warzyw, za co otrzymali nagrody ufundowane przez właścicieli sklepu p. Halinę i Marka Matysik. Nad całością spotkania czuwał kierownik sklepu p. Paweł Kasperski z żoną. Spotkanie upłynęło przy kawie i cieście, które przygotowała rada sołecka i właściciele sklepu.

GALERIA - zdjęcia ze spotkania z firmą FRUCTUS

Proszę śledzić nasze komunikaty sołeckie, bo będą organizowane również inne spotkania towarzyszące konkursowi "Mój ogród w czterech porach roku”.

E. Wita            

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5064783      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia