Strona główna -> BIBLIOTEKA PUBLICZNA
         IMIENINY:
 Spotkanie autorskie2019-06-03  
W piątek, 31 maja 2019 roku w mocheńskiej bibliotece publicznej gościliśmy pisarza - Pana Marcina Kozioła, który spotkał się z dziećmi z Przedszkola w Nowej Wsi.
Pan Marcin jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Jest też podróżnikiem i miłośnikiem koni. To właśnie z pasji do koni powstała seria książek pt. „Stajnia pod tęczą”, którą napisał wspólnie z panią Katarzyną Dowbor.
Podczas spotkania dzieci poznały zabawne przygody bohaterów- konia Niunia i psa Pepe oraz innych mieszkańców „Stajni pod tęczą”. Dowiedziały się też wielu ciekawych rzeczy, między innymi, jak rozpoznawać umaszczenie koni i jak się nimi opiekować.
Autor łącząc elementy opowiadania i prezentacji multimedialnej wypełnionej krótkimi filmikami, animacjami i zdjęciami wciągnął dzieci w aktywny udział i pokazał, jak bardzo czytanie i uczenie się może wzbogacić życie każdego człowieka. Co ciekawe, w prezentowanych książkach można znaleźć specjalne kody, których użycie na podanej tam stronie internetowej odkrywają przed czytelnikiem różne niespodzianki. Na koniec wszyscy otrzymali autografy, a chętni, których nie brakowało, zakupili książki z dedykacją autora.
Wszystkich, którzy chcieliby poznać przygody bohaterów „Stajni pod tęczą” oraz inne książki autorstwa Marcina Kozioła zapraszamy do biblioteki.
redaktor: Rozalia L.  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4924453      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia