Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 SPOTKANIE Z GWIAZDOREM. WIGILIA2018-12-21  

W piątkowe przedpołudnie 21 grudnia zebraliśmy się wszyscy w sali maluchów, aby przy wspólnym kolędowaniu i dzieleniu się opłatkiem czekać na przyjście wymarzonego Gwiazdora. W pewnej chwili do Pani Dyrektor ktoś zadzwonił z informacją, że na dachu przedszkola... utknął Gwiazdor. Zaskoczone przedszkolaki w pośpiechu, wspólnie ze swoimi paniami wyszły na plac zabaw, by sprawdzić co się stało. Okazało się że Śnieżynka i jeden Gwiazdor zeszli na ziemię przez komin, a drugi tak się bał, że zrezygnował. Pani Dyrektor Barbara Utrata po analizie zastanej sytuacji, podjęła decyzję, by na pomoc Gwiazdorowi wezwać miejscową Straż Pożarną. Strażacy przy pomocy drabiny uwolnili Gwiazdora, a dzieci oklaskami dziękowały ratownikom za wspaniale przeprowadzoną akcję ratunkową. Po ogromnych przeżyciach wszyscy wróciliśmy do przedszkola. Przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny, który wprowadził zebranych w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie Gwiazdory i Śnieżynka obdarowały dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszymi gośćmi.
W dalszej części uroczystości dzieci wraz z nauczycielkami udały się do jednej sali, gdzie zasiedliśmy do wigilijnego obiadu przygotowanego przez nasze kochane panie kucharki. Uroczystą Wigilię poprzedziła wspólna modlitwa i słuchanie fragmentu Pisma Św. czytanego przez jedną z nauczycielek.  
Wigilia przedszkolna była wyjątkowa również z tego powodu, że po raz pierwszy do wspólnego świętowania zostali zaproszeni emeryci, którzy pracowali w naszym przedszkolu oraz pan Zbyszek Bajon - nasz palacz. Dziękujemy bardzo za obecność.
Wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości z całego serca dziękujemy, a Radzie Rodziców za ufundowanie paczek oraz za efekty specjalne!!!

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4845505      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia