Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Świąteczna pomoc naszych wolontariuszy...2018-12-21  

Szkolne Koło Wolontariatu w listopadzie i grudniu 2018 r. podjęło kolejne działania pomocowe na rzecz osób ubogich.

18 listopada przypadał Światowy Dzień Ubogich. W związku z tym nasze Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się do ogólnopolskiego projektu „Tytka charytatywna”. Akcja polegała na zbiórce w dniach od 12 do 19 listopada br. podstawowych i trwałych produktów spożywczych oraz środków czystości. Wzięły w niej udział następujące klasy: 1a, 1b, 2a, 2b, 3, 4a, 4b, 6a, 6b, 7b, 8a, 8b, 3B. Każda klasa otrzymała jedną papierową tytkę, do której uczniowie wkładali przyniesione z domu bądź zakupione produkty. Tylko 1/10 zebranych darów przekazano do Caritas Archidiecezji Poznańskiej, pozostałe produkty zostały w naszym środowisku z przeznaczeniem na potrzeby najmniej uposażonych rodzin.

W grudniu 2018 roku, w ramach projektu „Pomoc materialna dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji”, wolontariusze z klas trzecich gimnazjalnych: Marika Drożdżyńska, Klaudia Hajduk, Izabela Dekiert i Adrian Wojciech przeprowadzili zbiórkę żywności i środków czystości w sklepach w Mochach, Nowej Wsi i Solcu.

Zebrane produkty z projektów: „Tytka charytatywna” i „Pomoc materialna dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji” podzielono i rozdano 21 rodzinom z Moch, Solca, Solca Nowego i Nowej Wsi. Przy podziale produktów, rozdawaniu i rozwożeniu paczek pracowali członkowie Komisji Materialnej w składzie: p. Anna Kruk, p. Leszek Kolman, p. Lucyna Murek i p. Bogumiła Ganczarska.

GALERIA

Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji wyżej wymienionych projektów, a tym samym otworzyli swoje serca na potrzeby innych, bardzo serdecznie dziękujemy.

Lucyna Murek i Bogumiła Ganczarska                 

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4845423      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia